İşçi Alma ve İş Yeri Açma Masrafı Devletten

yorumsuz
6 views
İşçi Alma ve İş Yeri Açma Masrafı Devletten

İş yeri açmak istiyor fakat ihtiyacınız olan parayı bir türlü denkleştiremiyor musunuz? Ya da çok güzel bir iş yaratma fikriniz var ama bu fikri hayata geçirebilmenize olanak tanıyacak paranız yok mu? Hiç moralinizi bozmayın. Devlet tarafından yeni girişimcilere ve işini geliştirmek isteyenlere verilen devlet kredisi sayesinde bu hayallerinizi rahatlıkla gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Ayrıca geri ödemeli ve geri ödemesiz olarak sınıflandırılan bu krediler arasından size en uygun olanını tercih etme hakkınız da bulunmaktadır.

 

İşyeri Açma Kredisi Nedir?

18 yaşını doldurmuş olan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına sağlanan ve işyeri açmak için verilen hibe kredisi sadece KOSGEB’e müracaat edilerek alınabilmektedir. KOSGEB tarafından verilmekte olan 50 bin TL’lik kredi sayesinde işyerinizi hemen açabilir ve faaliyete başlayarak iş hayatınızda yükselebilirsiniz. KOSGEB’in dışında bu tür kredilerden yararlanabileceğiniz kurum ve kuruluşlar da mevcuttur. Örneğin Akbank ve Halkbank da vatandaşlara kredi imkanı sunmaktadır. Ancak hibe olarak kredi alabileceğiniz tek kuruluş KOSGEB’dir.

 

İşyeri Açma Kredisi Nasıl Alınır?

KOSGEB hibe kredisi fırsatından yararlanmak istiyorsanız, öncelikle bu kredi için başvuru yapmanız gerekmektedir. Kredi için başvuru yapmadan önce de sizler için belirlenmiş olan bir eğitim programına dahil olmalı ve bu eğitim programından başarıyla geçmiş olmalısınız. KOSGEB tarafından belirlenen bu eğitim programına da katılım ücretsizdir. Ancak eğitim programına kimlerin dahil edileceğini başvuru yapan vatandaşlar arasında seçim yapacak olan uzmanlar belirler.

İşyeri Açma Kredisine Nasıl Başvurulur?

KOSGEB tarafından verilmekte olan hibe kredisine başvurmak için www.kosgebkredi.net adresine girmeniz ve başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Tabi ki öncelikle KOSGEB tarafından verilen eğitimden başarı ile geçmeniz şarttır. Başvuru ardından da kredinize kavuşup işletmenizi açabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 23 Nisan 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın