E Devletten SGK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

yorumsuz
3.611 views
E Devletten SGK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

Şu an çalışan ya da geçmişte çalışıp sigortasını yatırmış olan her insanın sigorta geçmişi artık elektronik ortamda bulunmakta ve gerektiğinde oldukça kolay bir halde görüntüleyebilirsiniz ve istediğinizde belgeleyebilirsiniz.

4a hizmet dökümü adlı hizmette sigorta başlangıç tarihinizi, toplam kaç gün yatırılmış bulunduğunu, sigortanızın hangi ay kaç gün yatırıldığını, tamamlanmamış gün var ise sebebini, maaşınızın brüt olarak kaç TL göründüğünü; senelik olarak ve totalde görebilirsiniz. Hem sorgulamayı hem de belge almayı istediğinizde bunu iki şekilde yapabilirsiniz.

ssk-hızmet-dokumu-nasil-alinir.png

İsterseniz hiçbir gizyazı ya da üyelik almadan SSK hizmet dökümü isimden sorgulama ile sigorta durumunuzu görebilirsiniz. Yapmanız ihtiyaç duyulan ilk olarak http://www.turkiye.gov.tr adresine tıklamak ve sonrasında isimden sorgulama butonuna tıklamaktır. Oluşturulan sayfada sizden nüfus cüzdanınızda bulunan bazı bilgiler istenmektedir. T.C. kimlik numaranızı, baba adınızı, nüfusa kayıtlı olduğunuz ili yada ilçeyi, aile sıra nu ve cilt nu girdikten sonrasında sorgula butonuna basmalısınız. Ondan sonra sistemden SGK ile ilgili öğrenmek istediğiniz tüm bilgilerinizi görebilirsiniz.

e-devlet-giris-ssk-hizmet-dokumu.gif

Hizmet dökümünüze ulaşmanın bir başka yolu da E-Devlet sistemine giriş yapmaktır. Bunun için ilk olarak PTT şubelerinden alınabilen bir şifreniz bulunması gerekmektedir. Sisteme ulaşmak için Google’a e devlet giriş SSK hizmet dökümü yazmanız ve ilk çıkan bağlantıya tıklamanız ya da http://www.turkiye.gov.tr adresine tıklamanız yeterlidir. Sonrasında E-Devlet şifreniz ve T.C. kimlik numaranız ile sisteme giriş yapmalısınız.

sgk-hizmet-dokumu.jpg

Sisteme giriş yaptıktan sonrasında sayfanın üst kısmında bulunan ‘hizmet adı, anahtar kelime’ yazan arama butonuna SGK hizmet dökümü 4a yazıp aratarak yada ana sayfanın sol tarafındaki e hizmetler kısmından fihristteki s harfine tıklayıp toplumsal güvenlik kurumunun hizmetlerinde 4a hizmet dökümünü bulabilir ve bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Isterseniz sağ taraftaki yazdır butonu ile hizmet dökümünüzün yazılı çıktısını alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 28 Haziran 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın