E-devlet üzerinden poliçe sorgulama nasıl yapılır

yorumsuz
25 views
E-devlet üzerinden poliçe sorgulama nasıl yapılır

E – devlet sisteminin bizlere elde etmiş olduğu birçok imkanlar bulunmaktadır. Bilinmiş olduğu suretiyle e – devlet sistemi yardımıyla, sisteme girişi meydana getirilen kişinin istediği kamu kurumu ile ilgili tüm sorgulama bilgilerine ulaşılabilinmektedir. Hangi kurum ile ilgili kendinize ilişkin hangi bilgiyi sorgulamak istiyorsanız, ilgili kuruma gidip sıra beklemenize gerek kalmadan e – devlet sistemi üstünden bu işlemi sağlayabilirsiniz.

trafik-police-sorgulama.jpg

Trafik Poliçe Sorgulama

E – devlet sisteminin bizlere elde etmiş olduğu avantajlardan biridir trafik poliçe sorgulama işlemi. E – devlet sistemine TC kimlik numaranız ve şifreniz ile beraber giriş yaptıktan sonrasında, hizmet ekranından Sigorta Informasyon ve Nezaret Merkezi’ ni seçmeniz gerekmektedir. Başka bir yöntem de e – devlet sistemine giriş yaptıktan sonrasında, site içindeki arama çubuğuna ‘trafik poliçe sorgulama’ yazarsanız, ssitem sizi otomatikman ilgili sayfaya yönlendirecektir. Oluşturulan ekranda üzerinize kayıtlı aracın plakasını girereki aracınıza ilişkin trafik poliçe sorgulamasını yapabilirsiniz. Sadece burada dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan mühim nokta, vasıta kimin üstüne kayıtlı ise, o kişinin e – devlet sistemi üstünden girişinin yapılması gerekmektedir.

kasko-police-sorgulama.jpg

SSK Sorgulama

E – devlet sistemi üstünden aracınız ile ilgili yapılabilecek bir öteki sorgulama işlemi de kasko poliçe sorgulama işlemidir. Yukarıda belirttiğimiz adımları takip ederek aracınıza ilişkin kasko poliçe sorgulamanızı da yapabilirsiniz. Yalnız değişik olarak tek yapmanız ihtiyaç duyulan şey, Sigorta Informasyon ve nezaret Merkezi üstünden kasko poliçe sorgulama ekranına ulaşmanızdır. Ya da site içi arama çubuğuna ‘kasko poliçe sorgulama’ yazmanız halinde de gene aynı ekrana yönlendirilir, buradan da aracınızın plakası ile beraber giriş yapmış olup, sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

E – devlet sisteminden yapabileceğiniz bir öteki sorgulama işlemi de kişiye ilişkin ssk sorgulama işlemidir. E- devlet sistemi üstünden Toplumsal Güvenlik Kurumu’ na giriş yaparak yada web arama motoruna ‘ e-devlet ssk sorgulama’ yazarak, kişiye ilişkin 4A – 4B – 4C hizmet bilgilerine ulaşabilirsiniz.

e-devlet-ssk-sorgulama.jpg

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 7 Haziran 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın