E-Devlet Şifremi Unuttum Ptt Yeni Şifre Nasıl Alınır?

yorumsuz
34 views
E-Devlet Şifremi Unuttum Ptt Yeni Şifre Nasıl Alınır?

Günümüzde insanların birden fazla işlerini kısa sürede yapmaları için hizmete sunulan e-devlet hizmeti yardımıyla artık günlerce yapılması beklenen işler günübirlik bir halde hatta kısa sürede yapılmaktadır. Güvenilir hizmeti yardımıyla her insan için 7/24 hizmet sunan E-devlet hizmeti yardımıyla artık birçok iş kısa sürede yapılıyor. E-devlet sitesine giriş yapmak için ilk olarak her insanoğlunun kendine ilişik şifresi bulunmalıdır. Şu sebeple şifresi olmayan kişiler e devlete ne yazıkki giriş yapamamaktadır.

Gizyazı Alma İşlemleri

E devlet web adresine giriş yapmak isteyenlerin kendilerine ilişik şifreleri bulunmalıdır. Sizde gizyazı almak için size en yakın PTT şubesine başvurarak gizyazı talebinde bulunabilirsiniz. Üstelik gizyazı size anında verildiği için istediğiniz süre PTT şubesine giderek gizyazı alabilirsiniz. PTT tarafınca verilen gizyazı tamamen size hususi olduğundan isterseniz şifreyi aldıktan sonrasında şifrenizi kendinize hususi olacak şekilde oluşturabilirsiniz. Fakat gizyazı oluşturma işlemlerinde ard arda sıralı numaralar kabul edilmediği için minimum bir büyük ve ufak harf, sayı ve noktalama işaretlerinden birer tane şifrenizde bulunmalıdır. Böylece şifrenizi oluşturduktan sonrasında artık istediğiniz süre siteye giriş yaparak işlemlerinizi rahat bir halde bir yere gitmeden yapabilirsiniz.

PTT’ye Gitmeye Son!

PTT şubeleri tarafınca size hususi olarak verilen şifreleri güvenliğiniz için yalnız kullanmalısınız. Ek olarak ihtimaller içinde bir durumda şifrenizi unutursanız artık PTT’ye gitme derdiniz olmadan kolay bir halde gizyazı alabilirsiniz. Bunun için yapmanız ihtiyaç duyulan cep telefon numaranızı www.turkiye.gov.tr sitesine kaydedip, doğrulamanız gerekmektedir. Böylece doğrulama işlemi gerçekleştikten sonrasında artık PTT şubelerine gitmeye gerek kalmadan gizyazı almak için istediğiniz süre kolay bir halde gizyazı talebinde bulunabilir ve isterseniz size hususi şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 20 Mayıs 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın