e-devlet kapısı üzerinden ösym aday işlemleri sistemine giriş

yorumsuz
308 views
e-devlet kapısı üzerinden ösym aday işlemleri sistemine giriş

ÖSYM Sistem Girişi

Hepimizin senelerce hazırlanmış olduğu ve yaşamının yönünü belirleyen sınavlar ile ilgili bilgilere, imtihan sonuçlarına, müracaat durumunuza vb. Talebe Seçme ve Yerleştirme Merkezi’ ni kapsayan kişisel bilgilerinize ulaşabilmeniz için lüzumlu olan ösym sisteme giriş ekranına en kolay iyi mi ulaşılır, öğrenmek istiyorsanız yazımızın devamını okumanız kafi olacaktır.

osym-sisteme-giris.jpg

Ösym giriş ekranına yönlendirilmek istiyorsunuz, bunun için e – devlet sistemini kullanmanız sizin yararınıza olacaktır. Şundan dolayı tüm kamu kurumları ile ilgili şahsınıza ilişik talep ettiğinz bilgilere tek tıkla ulaşabileceğiniz tek sistemdir e – devlet sistemi. E – devlet sistemine TC kimlik numaranız ve şifreniz ile beraber giriş yaptıktan sonrasında, e – hizmetler bölümünden Talebe Seçme ve Yerleştirme Merkezi’ ni seçerseniz eğer, sistem sizi otomatikman ÖSYM aday işlemleri sistemine yönlendirir. Bir öteki yöntem ise, e – devlet sistemi üstünden giriş yaptığınızda site içi arama motoruna ‘ösym müracaat’ yaztığınız takdirde sistem sizi gene aynı ekrana yönlendirecektir.

osym-giris.jpg

ÖSYM Müracaat

Sistemin şu şekilde bir pozitif yanları var ki, her kurumun sitesine giriş yaparken değişik bir kullanıcı kodu ve gizyazı verilir hepimize. Sadece e – devlet sisteminde işleyiş farklıdır. E – devlet sistemi üstünden tüm kamu kurumları ile ilgili şahsınıza ilişik sorgulama yapabilmeniz için, size bir kullanıcı kodu ve gizyazı tanımlanır ve bu gizyazı ile her kurum ile ilgili bilgilere yönlendirilirsiniz.

ÖSYM aday işlemleri sistemi için de bu işleyiş geçerlidir. E – devlet şifresi ile sisteme giriş yaptığınız için, sistem sizi ösym’ nin resmi internet sayfasına yönlendirdiğinde, sistem otomatikman açılacaktır. Doğrusu sizden yine gizyazı talep etmeyecektir. Ösym Aday işlemleri Sistemi’ ne giriş yapmak işte bu kadar rahat, sizde tek bir gizyazı ile tüm bilgilerinize ulaşabilir, arzu ettiğiniz bilgiyi sorgulayabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 4 Haziran 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın