E-devlet kapısı borç sorgulama nasıl yapılır

yorumsuz
23 views
E-devlet kapısı borç sorgulama nasıl yapılır

E-Devlet Borç Sorgulama

Hızla gelişen teknoloji yardımıyla insanoğlu yapmak istedikleri işlemlerin büyük bir kısmını web üstünden daha kolay ve daha süratli bir halde gerçekleştirebiliyor. İnsanlar borçlarını öğrenmek için devlet dairelerine yada ilgili bölgelere giderek hem uğraş hem de zaman harcayarak borçlarını öğrenebiliyorlar. Fakat artık E-devlet yardımıyla borçlarınızı web üstünden kolaylıkla öğrenebileceksiniz. Yazımızda sizlere E-devlet borç sorgulama iyi mi yapılır bundan bahsedeceğiz.

E-borç sorgulama işlemini E-devlet sistemi üstünden e-devlet şifreniz ile birlikte güvenli bir halde gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için e-devlet şifreniz olması gerekir. Eğer e-devlet şifreniz yoksa PTT şubelerinden alabilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/

e-devlet-borc-sorgulama.jpg

Yukarı da verilen bağlantıya tıklayarak E-devlet işlemlerinizin tümünü gerçekleştirebileceğiniz sitenin giriş sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu sayfada sisteme giriş seçeneğine tıkladıktan sonrasında oluşturulan sayfada yukarıda bahsettiğimiz e-devlet sistemi ile yada mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı, web bankacılığı seçeneklerinden birini seçerek giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptığınız vakit kendi e-devlet hesabınıza aktarılacaksınız.

SGK Borç Sorgulama

E-devlet sistemine giriş yaptıktan sonrasında sol tarafta E-hizmetler, kamu kurumları, belediyeler ve kontakt ve yardım merkezi başlıklarını görmüş olacaksınız. Borç sorgulama işlemi için E-hizmetler başlığına tıklamasınız. Gelen sayfada sol taraftaki harflerden S ‘ye tıklayarak Toplumsal Güvenlik Kurumu başlığına gelmelisiniz. Toplumsal Güvenlik Kurumu başlığı altında incelemek istediğiniz borç başlığını seçerek sgk borç sorgulama işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

e-borc-sorgulama.jpg

E-devlet sistemi üstünden GGS borç sorgulaması, yapılandırma borç bilgisi sorgulaması şeklinde ayrı başlıklar altında öteki borç durumlarınızı da sorgulatabilirsiniz. Bu sistem yardımıyla çeşitli alanlardaki borçlarınızı tek bir sistem üstünden ve tarihleri ile birlikte detaylı bir halde kolaylıkla sorgulayabilirsiniz.

Toplumsal Güvenlik Kurumu başlığı altında hizmet çeşidine gore hangi borcu aramak istediğini seçerek o borca dair tüm sorgulamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

sgk-borc-sorgulama.jpg

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 7 Haziran 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın