E-Devlet ile Mobil Hat Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

yorumsuz
103 views
E-Devlet ile Mobil Hat Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet hizmeti her kesimden tüm vatandaşlar için resmi işlerini en acele ve en güvenli yoldan halledebilme imkanı sunmaktadır. Bu hizmet yardımıyla evinizden dışarı adımınızı atmadan, resmi işlerinizi halledebilmek için devlet dairelerinde sıra beklemeden ve bir devlet dairesinden çıkıp başka bir devlet dairesine gitmek zorunda kalmadan tüm resmi işlerinizi web vesilesiyle yapabilmektesiniz. E-Devlet uygulaması yardımıyla yararlanabileceğiniz hizmetlerden biri de e-Devlet mobil hat sorgulama işlemidir.

Risklerden Kaçının

E-Devlet mobil hat sorgulama işlemi yardımıyla cep telefonu hattınızın bilgilerine kolaylıkla erişebilirsiniz. Sizin adınıza kayıtlı olan hatları ve bu hatlara ilişkin olan detayları görerek telefonunuz ile ilgili işlemlerden haberdar olabilirsiniz. Zira üzerinize herhangi bir hat olup olmadığını bilmeniz oldukça önemlidir. Haberiniz olmadan kimlik bilginize ulaşan üçüncü şahıslar tarafınca sizin üzerinize bir hat alınabilir ve bu durum ileride başınızı ağrıtabilir. Bu durum ilk başta size olanaksız benzer biçimde gelebilir fakat çağımızın en büyük problemlerinden kabul edilen web korsanlığına hala kati bir çözüm bulunamamıştır ve internette kullanmış olduğunuz kimlik bilgileriniz devamlı bu şekilde bir risk altında olacaktır. Dolayısıyla size sunulmuş olan e-Devlet mobil hat sorgulama işlemi yardımıyla artık yalnız birkaç tuşa basarak, bu riskin sizi etkileyip etkilemediğine dair data almanız mümkündür.

Mobil Hat Sorgulama İşlemi Iyi mi Yapılır?

‘’E-Devlet mobil hat sorgulama işlemi iyi mi yapılır?’’ sorusunun cevabına gelecek olursak, bu suali tüm detaylarıyla ve aşamalarıyla sizlere aktarmak en doğru seçenek olacaktır. İşte, e-Devlet vesilesiyle mobil hat sorgulamak için yapmanız gerekenler:

  • EDevlet şifreniz ile sisteme giriş yapmalısınız. Şifrenizi bilmiyorsanız, şifrenizi PTT şubelerine giderek öğrenebilirsiniz. Bilgilendirilme tutarı 2 TL’dir.
  • Şifreniz ile sisteme giriş yapmak için https://www.turkiye.gov.tr/mobilhat-sorgulama adresine tıklamanız yeterlidir.
  • Karşınıza çıkacak olan sayfada ‘’kimliğimi şimdi doğrula’’ seçeneğine tıklayıp doğrulma işlemini gerçekleştirmelisiniz.
  • Son olarak, T.C kimlik numaranızı ve eDevlet şifrenizi kullanarak sistem içinde mobil hat sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 16 Mayıs 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın