E-Devlet İçerik Sorgulama

yorumsuz
60 views
E-Devlet İçerik Sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) vatandaşa doğumundan ölümüne kadar, ölümünden sonra da hak sahiplerine sağlık sigorta ve sosyal alanlarda hizmet vermektedir.

İnternet üzeinden bir çok işleminizi kolayca yapabileceğiniz ‘e.sgk.gov.tr’ sitesi, SGK‘nın verdiği tüm sağlık hizmetlerini tek bir alanda toplamıştır. Reçetelerin kullanım süresi, e-eczane, e-optik gibi bir çok uygulama sistemdehizmet vermekte ve bilgiye kolay ulaşım sağlamaktadır.

Hastanene Ve Doktor Tercih İmkanı

Bu alanda, doktorların CV’lerini görebilir, hangi saatlerde hangi hastanede çalışıyor bilgilerini alabilir ve doktor seçiminizi yapabilirsiniz.

Ayrıca geçmiş tedavi ve tanılarınız hakkında bu kısımdan bilgi almanız mümkün.

Eğitim-Öğretim Yardımları

Şehit çocuklarının ve harp malullerinin çocuklarına eğitimde yardım ödemesi alan öğrencilerin sorgulanabildiği bölümdür. TC kimlik numarası ile işlemini yapabilirsiniz.

E-Kütüphane Nedir? Nerede Yer Alır?

Merkez kütüphanesi kurumun ana hizmet binasında bulunur. Kütüphanede yer alan süreli-süresiz yayınlar katalog sorgulama ile listelenir. Kamu personeline hizmet veren kütüphane, otomasyon sistemi ile süre uzatma ve kitap rezerve gibi işlemleri gerçekleştirir.

Kamu Alanında Genel Sağlık Sigortası Kimlere Yapılır?

5510 sayılı kanun maddesi gereğince, sağlık sigortası bildirimini alanların, geri dönüş yaparak genel sağlık sigortası kapsamına alımları, internet üzerinden bu program ile gerçekleşir.

Genel sağlık sigortası bildirimini alabileceklerden bazıları şöyledir; Geçici köy korucuları, sığınmacılar, bakım koruma ve rahbilite hizmetlerinden faydalananlar ve stajyer avukatlar.

Emeklilik Bilgileri Ve Evrak İşlermleri E-Devlette Nasıl Yapılır?

E-devlet üzerinden, SGK ile emekli aylık bilgisi, evrak takibi ve ‘Emekliliğime ne kadar kaldı?’ servisi ile emekliliğinize ne kadar kaldığığını öğrenebilirsiniz.

Borç Sorgulama Nedir, Neler Öğrenilir?

Zaman almayan uygulama ile, çalışılan yere ait iş numarası, çalışma geçmişinizi, belge kodunuzu, işe giriş ve işten ayrılış zamanlarınızını ve yıllık bürüt ve genel toplamınızı tek seferde görebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 9 Mayıs 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın