E-devlet 5 Yeni Hizmeti Kullanıma Açtı!

yorumsuz
37 views
E-devlet 5 Yeni Hizmeti Kullanıma Açtı!

Hayatımızı Kolaylaştıran Bir Buluş ‘’E-devlet’’

E-devlet kapısı bildiğiniz üzere hayatımızın her yerinde karşımıza çıkmaya devam ediyor. Birçok alanda imdadımıza yetişen e-devlet hat sorgulamadan plaka kayıtlarına, trafik cezalarında borçlarımıza kadar birçok alanda sadece birkaç tıklama ile istediğimiz bilgiye saniyeler içinde ulaşmamızı sağlıyor. Gün geçtikçe yeni hizmetler vermeye başlayan e-devlet tarafından yeni 5 servis daha kullanıma sunuldu.

Bu 5 Yeni Hizmet Hangi Alanlarda?

5 yeni hizmetin devreye girdiği kurumlar:

  • Orman ve Su İşleri Bakanlığı
  • Radyo ve Televizyon Üst Kurulu
  • Sağlık Bakanlığı
  • Gelir İdaresi Başkanlığı
  • Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Olarak sıralanmaktadır. Şimdi bu kurumlarda ne gibi kolaylık sağlandığına değinelim.

Kurumların Yeni E-devlet Hizmetleri

Bu 5 hizmetten ilki Orman ve Su İşleri bakanlığı ile ilgili. Bakanlığa alınacak elemanların e-devlet üzerinden başvurularını yapmasına olanak tanıyan bu yeni servis ile işlemler daha hızlı ve kolay şekilde gerçekleştirilecek. Akıcı bir şekilde yapılacak olan başvuruların daha hızlı şekilde sonuçlanmasının sağlanması hedefleniyor. Diğer bir kurum olan RTÜK’ün ise şikayet ve beğeni bildirim sistemi e-devlette devreye girdi. Artık şikayetler daha kolay şekilde iletilebilecek. Bir iki tıklama ile rahatsız edici bulduğunuz bir içeriği şikayet etmenize olanak sağlanıyor. Sağlık Bakanlığı ise organ ve doku nakil listesi sorgulama servisi ile e-devletin yeni 5 içeriği arasındaki yerini aldı. Gelir idaresi başkanlığının yeni eklediği servis ise haciz işlemlerinin online olarak takip edilebilmesine olanak sağlamakta. Banka hesaplarına uygulanan elektronik hacizlerin sorgulanması bu servis aracılığı ile yapılabilmektedir. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ise sahibi, ortağı, yetkilisi olduğunuz şirketleri sorgulama servisini hizmete sundu.

E-devlet Şifreniz Mi Yok?

E- devlet şifresi nasıl alınır?’’  Dediğinizi duyar gibiyim. E- devlet şifresi alma işlemi için tek yapmanız gereken en yakın PTT şubesi ile iletişime geçmektir. Sizde en yakın PTT şubesi ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. E-devlet şifrenizi alarak bu 5 yeni servis gibi kolaylık sağlayan birçok servisi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 7 Mayıs 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın