Devlet Memurları 1 Yıl İçinde Tek Hekimden Kaç Gün Rapor Alabilir?

yorumsuz
45 views
Devlet Memurları 1 Yıl İçinde Tek Hekimden Kaç Gün Rapor Alabilir?

Devlet Memurları Kanunu kapsamında devlet memurlarının 1 yıl içinde tek doktordan kaç gün rapor kullanabilecekleri, kurul raporu ile ne kadarlık rapor alabileceği mevzusu belirli koşullara bağlanmıştır. Kanunda yazılan sürelerden daha çok rapor alan yada izin almada usulsüzlük icra eden kişiler hakkında soruşturma başlatılır.

Devlet Memurunun Hastalık Raporu Kim Tarafınca Düzenlenebilir?

Devlet memurunun hastalık raporu kendisini tedavi eden doktor yada resmi sıhhat kuruluşu tarafınca düzenlenir. Doktor yada resmi sıhhat kuruluşu olmayan yerlerde hemşire, ebe ya da sıhhat memuru da devlet memuruna hastalık belgesi düzenleyebilir.

Yurtdışında Görevli Olan Işgören Hastalık Raporunu Nereden Alabilir?

Yurtdışında görevli devlet memurunun hastalık raporu Dışişleri Bakanlığı’nca belirlenmiş sıhhat hizmet sunucusu yada hekimlerden alınabilmektedir.

Devlet Memuru Hastalıktan Dolayı Kaç Gün Rapor Kullanabilir?

Devlet memuru tek hekimden 20 güne kadar rapor alabilir. Peki devlet memuru rapor üzerine rapor alabilir mi? Doktor, rapor sonunda iyileşmeyen memuru resmi bir sıhhat kuruluşuna gönderir. Hastalığın iyileşmemesi durumunda kişiye sıhhat kurulunca kurul raporu verilir. Sadece bölge şartlarından dolayı tedavinin resmi bir sıhhat kuruluşunda mümkün olmadığı, tıbbi şartların yetersizliği belgelenmesi koşuluyla tek doktor raporu 20 gün daha uzatabilir.

Ek olarak devlet memurları hemşire, ebe ya da sıhhat memurlarından 7 güne kadar, yabancı ülkelerde çalışan memurlar içinse belirlenen süre kadar hastalık izni alabilmektedir.

Senelik İzindeyken Hastalanan Devlet Memurunun Hastalık İzinleri

Senelik iznini kullanırken hastalananlar senelik izni bitmeden hastalık izni alır ve hastalık iznin süresi senelik izin süresinden fazla olur ise şahıs hastalık izni bitiminde iş başı yapabilir.

Devlet Memurları Bir Yılda Tek Hekimden Maksimum Kaç Gün Rapor Alabilir?

Devlet memurları tek hekimden bir yıl içinde parça parça olarak en fazla 40 gün rapor alabilir. Peki işyar 40 günden fazla rapor alırsa ne olur? 40 günü aşan devlet memurları için soruşturma başlatılır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 17 Mayıs 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın