Ağız Kanseri Emareleri

yorumsuz
150 views
Ağız Kanseri Emareleri

Alkol ve sigara tüketimi ile beraber Ağız içi kanser türlerinde artış görülmektedir. Bu kanser türü bayanlara oranla erkeklerde daha fazlaca görülür. Ağız içi kanseri ağız tabanında, dilde, sert ve yumuşak damakta, çene ve yanaklarda, diş etlerinde görülür. Damakta oluşan tümörlere ve yabancı hücrelere damak kanseri denir. İyi ve fena huylu olmak suretiyle 2 çeşit kanser türü vardır. İyi huylu damak kanserleri fazlaca rahat şekilde yok edilirken, fena huylu olanı ise tehlikelidir. Ciddi bir tedavi süreci gerektirir. Tedavi edilmezse yaşamı sonlandırabilir.

agiz-kanseri-ve-tedavisi.Jpeg

İşte Emareleri

Damak kanseri emareleri nedir derseniz; en mühim emare damakta kitle oluşmasıdır. Kitle gözle görülmese bile dil ile dokunulduğunda hissedilebilir. Damakta oluşan ağrılar ciddi bir uyarıcıdır. Bu ağrılar yüzünden şahıs yeme içme şeklinde mevzularda güçlük çekebilir. Ağız içinde oluşan acı tat ve ya değişik tatlar ve damakta şişmelerin olması, kişinin konuşurken güçlük çekmesi şeklinde problemler damak kanserinin emareleri içinde gösterilir. Damak kanserinde tanı 1 ay şeklinde kısa bir zamanda konulur.

damak-kanseri-belirtileri-nelerdir.jpeg

Ağız içi kanseri öldürür mü ? Dünya Sıhhat Örgütü’nün araştırması sonucunda Ağız içi kanserinin en tehlikeli 8 kanser türünden biri bulunduğunu, 1 yılda ağız kanseri yüzünden ölen insanların sayısının 12 binden fazla bulunduğunu deklare etti.

agiz-ici-kanseri-oldurur-mu.jpg

Ağız kanseri tedavisi var mı ? Erken teşhis yaşam kurtarmış olur! Her hastalıkta olduğu şeklinde ağız içi kanserinde de erken teşhisin önemi büyüktür. Ağız bölgesindeki kanserler rahat bir yöntemle, mavi ışık ile ağrısız bir halde tespit edilebiliyor. Böylece kanser vücuda hemen hemen yayılmadan tedaviyle hasta iyileşebiliyor. Tanı konulduktan sonrasında cerrahi işlem ile tümörlü bölge temizlenerek, tümörün yayılması önleniyor. Hastalığın durumuna nazaran kemoterapi ve ışınım tedavileri de tedavi sürecine eklenebiliyor. Siz de, ağız kanserine yakalanma riskinizi azaltmak için tütün ürünlerinden uzak durmalısınız!

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 6 Temmuz 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın