4A Hizmet Dökümü Nereden Alınır?

yorumsuz
69 views
4A Hizmet Dökümü Nereden Alınır?

SGK 4a hizmet dökümünüzü öğrenebilmek için devlet kurumlarına gidip sıra numarası alıp saatlerce sıra beklemenize gerek kalmadan artık web ortamından da kolaylıkla E – Devlet aracılığı ile öğrenmek istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Sadece bunun için izlemeniz ihtiyaç duyulan birkaç rahat adım yer verilmiştir.4a-hizmet-dökümü-barkodlu.jpg

İnternetten E – Devlet sistemine TC kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonrasında sırasıyla, e devlet giriş ssk hizmet dökümü adımlarını takip etmeniz gerekmektedir. E – Devlet şifreniz yoksa en yakın PTT şubesinden alabilirsiniz.

4a-hizmet-dökümü-nasil-indirilir.jpg

4A Hizmet Dökümü Sorgulama

E-devlet sistemine girişin iyi mi yapılacağını bilemiyorsanız, internette arama motoruna ‘ssk hizmet dökümü isimden sorgulama’ yazmanız kafi olacaktır. Böylelikle e – devlet sitesine ulaşabilirsiniz. Oluşturulan sisteme TC kimlik numaranız ve e – devlet şifreniz ile giriş yaptıktan sonrasında, sistemden Toplumsal Güvenli Kurumunun hizmet sayfasına tıklamanız gerekmektedir.

e-devlet-giris-ssk-hizmet-dökümü.jpg
Toplumsal Güvenlik Kurumunun hizmet sayfasından 4A hizmet dökümünü tıkladıktan sonrasında oluşturulan sayfada ad / soyad, cinsiyet, TC kimlik no, baba adı, ana adı, doğum yeri, doğum zamanı, durumu, toplam uzun vade gün sayısı ile beraber ilk işe giriş zamanı de yer verilmiştir. Bu bilgilerin yanı sıra, oluşturulan pencerede son altı ay içindeki hizmet bilgileriniz de görülmektedir.  ekranında özet ve detaylı olmak suretiyle iki ayrı buton yer alır. Özet hizmet dökümünde son altı aya ilişkin veriler bulunurken, detaylı hizmet dökümünde ise geçmiş tüm hizmet verileri bulunur. Sizin kişisel bilgilerinizin yanı sıra; geçmişte çalıştığınız iş yerlerinin de adları, çalıştığınız dönemler, almış olduğunuz brüt maaş tutarı benzer biçimde bilgiler de oluşturulan sayfadan ulaşabileceğiniz bilgiler içinde yer verilmiştir. Yukarıda da belirtmiş olduğumun benzer biçimde web aracılığı ile sgk bilgilerinize kolaylıkla ulaşabilir, E – Devlet aracılığı ile arzu ettiğiniz bilgiyi sorgulayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 16 Haziran 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın