Belgeli Firma Sorgulama Nasıl Yapılır?Birçok sorgu ve işlem yapma imkanı sunan e-Devlet, firma sorgulama konusunda da vatandaşlara kolaylık sağlıyor. TSE belge sorgulama işlemi detaylı ve açık bir şekilde yapılabiliyor. Öğrenmek istediğiniz belge durumu için sistem size sunduğu seçeneklerden sizin seçtikleriniz ile ilgili olarak pek çok farklı sektöre ait olan belgeleri ve verileri karşınıza çıkarıyor. Şirket sorgulama işlemini yaparken TSE tarafından verilen 48 farklı belge tipleri arasından da öğrenmek istediğiniz bütün belgelere ait firmaları rahatça görebilirsiniz.

Firma Sorgulama
Firma Sorgulama

E-Devlete Üzerinden Giriş

TSE  belge sorgulama yapabilmek için e-Devlet’e giriş yapmanız gerekmektedir. PTT şubelerinden alabileceğiniz şifreye ek olarak anlaşmalı bankalar aracılığıyla İnternet bankacılığı vasıtasıyla da sisteme giriş yapabilirsiniz. Bunlara ek olarak mobil imza ve e-imza ile de giriş ve işlem yapma olanağı sağlanmaktadır.

TSE Belge Sorgulama
TSE Belge Sorgulama Nasıl Yapılır?

TSE Belge Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

 • E-devlete kendi sitesi üzerinden, yukarıda belirttiğimiz şekillerden bir tanesiyle giriş yaparak şirket sorgulama işlemine başlayabilirsiniz.
 • Ana sayfadaki arama motoruna “firma sorgulama” ya da “TSE belge sorgulama” gibi sorgulamak istediğiniz şeye dair anahtar kelimeleri yazın ve ara butonuna basın.
 • Sonuç ekranından “Türk Standartları Enstitüsü/Belgeli Firma Sorgulama” bağlantısına tıklayın.
 • Açılan sonuç ekranında çeşitli belge tiplerini sorgulamanız adına seçenekler sunulmuştur. Ürün tipi, sektör, firma adı ya da firmanın bulunduğu il gibi seçeneklerden arama yapmak istediğiniz kategoriden seçimler yapabilirsiniz. Size sunulan seçeneklerden hepsini seçmeniz ya da bütün alanları doldurmanız gerekmemektedir. Sadece arama yapmak istediğiniz yelpazeyi belirlemeniz yeterlidir.
 • Seçimlerinizi yaptıktan sonra “Sorgula” butonuna basınız.
 • Sonuç ekranında firmalara ve sahip oldukları belgelere ait bilgileri inceleyebilirsiniz.
Şirket Sorgulama
Şirket Sorgulama

TSE Belge Sorgulama Yapmak İçin Diğer Yöntem nedir?

 • Firma sorgulama işleminin bir diğer yöntemi için e-Devlet’e giriş yapınız.
 • Ana sayfadaki arama motorunun altında bulunan “Kurumlar” kutucuğuna tıklayınız.
 • Karşınıza çıkan ekrandan “T” harfini seçtikten sonra en aşağıda bulunan “Türk Standartları Enstitüsü” bağlantısına tıklayınız.
 • e-Devlet kapısı üzerinden sunulan hizmetler başlığı alındaki “Belgeli Firma Sorgulama” bağlantısına tıklayınız.
 • Arama yapmak istediğiniz belirli alanları seçerek veya doldurarak  “Sorgula” butonuna basmanızın ardından şirket sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 30 Ağustos 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın