Baz İstasyonları Ölçüm Bilgileri - E-Devlet Türkiye

Baz İstasyonları Ölçüm Bilgileriİnsanoğlu var olduğu günden beri hayatını kolaylaştırabilmek ve yaşam kalitesini arttırabilmek amacıyla çeşitli buluşlara imza atmış ve mevcut aletleri geliştirme çabasında olmuştur. Ulaşım araçlarından iletişim gereçlerine, sağlık ekipmanlarından tarım makinelerine kadar birçok alanda ve sektörde yer alan icatlar, insanların medeniyete ulaşmasında önemli bir yere sahip olmuştur. Nitekim cep telefonları da söz konusu icatlar arasında en önde gelen buluşlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Cep telefonu yardımıyla iletişim kurabilmek için baz istasyonlarına ihtiyaç duyulmaktadır.

BAZ İSTASYONU NEDİR?

Cep telefonları arasında bağlantı kurmak için gerekli olan elektro manyetik sinyalleri alıcı/verici özelliği ile dağıtan ve toplayan büyük çaplı antenlere baz istasyonu adı verilmektedir. Bir cep telefonunun çekim kalitesi, bölgede bulunan baz istasyonlarının sayısı ile doğru orantılıdır. Günümüzde baz istasyonu teknolojisindeki gelişmeler doğrultusunda cep telefonunun kullanım alanı genişlemiş olup bu cihazları günlük yaşantımızın ayrılmaz bir parçası haline getirmiştir. Bunun yanında, baz istasyolarının yaydığı elektro manyetik sinyallerin insan sağlığını olumsuz etkilememesi için belli ölçüm değerlerini aşmaması gerekmektedir. Söz konusu ölçüm değerleri ile ilgili bilgilere e-Devlet portalı üzerinden ulaşılabilmektedir.

E-DEVLET SİSTEMİ NEDİR?

Türkiye Devleti’ne mensup vatandaşların resmi kurumlar ile ilgili işlemlerini daha kolay ve pratik bir şekilde halledebilmeleri için oluşturulan sanal hizmete e-Devlet adı verilmektedir. Neredeyse tüm kamu kurumlarına ulaşma imkanı tanıyan bu sistem sayesinde, vergi ödemelerinden askerlik belgesi çıkarmaya, sınav başvurusundan ehliyet bilgilerini sorgulamaya kadar birçok hizmeti vatandaşla buluşturmaktadır. İnternetin olduğu her ortamda aktif olan bu sisteme giriş yapabilmek için TC kimlik numarası ve e-Devlet şifresi yeterli olmaktadır.

ŞİFRE NASIL ALINIR?

E-Devlet sistemi, sunduğu hizmetler ve barındırdığı kişisel bilgiler nedeniyle güvenlik konusuna önem vermekte ve her girişte şifre istemektedir. İlk kez bu sistemden yararlanacak bireylerin şifre temin etmeleri gerekmektedir. Söz konusu şifreye sahip olabilmek için herhangi bir PTT şubesine giderek talepte bulunmak yeterlidir.

BAZ İSTASYONLARI ÖLÇÜM BİLGİLERİ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

  • İnternet üzerinden türkiye.gov.tr adresine kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılır
  • Açılan e-Devlet ana ekranının en üst bölümündeki ‘arama’ kutucuğuna ‘Baz İstasyonları Ölçüm Bilgileri’ yazılarak ilgili başlık tıklanır
  • Bu adımların ardından gelen ekrandaki kutucuğa, ölçümü yapılacak baz istasyonunun bulunduğu adres bilgileri girilir ve onaylanır
  • Mevcut adresin girilmesinin ardından ilgili baz istasyonunun ölçüm bilgilerine ulaşmak ve ilgili sayfayı yazdırmak mümkündür.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 26 Nisan 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın