Avlanma İzin Kartı (Pulu) BaşvurusuTarım ve Orman Bakanlığı tarafından gerçek ve tüzel kişilerin yasal kriterleri karşılamasıyla birlikte protokol kapsamında avcılık yapabilmesine ilişkin olarak gerekli evrakları temin etmesi ve avcılık pulu başvurusu işlemini anında tamamlaması olarak karşımıza çıkmaktadır.

Avlanma İzin Kartı

Tarım ve Orman Bakanlığı il müdürlükleri aracılığıyla temin edilecek olan avbis ile e-devlet üzerinden avlanma izninin çıkarılması mümkün olmaktadır. İşte bu yasal dayanaklar esas alındığı zaman her yönüyle avcılık işlemlerinin süratle yerine getirilmesi gerçekten de ortada duran yaklaşımlardan birisi olarak farkını bir kere daha meydana getirmektedir.

Avcılık Belgesi Almak İçin Gereken Belgeler

  • Kurs bitirme belgesi
  • Yivli veya yivsiz tüfek ruhsatının aslı
  • Harç makbuzu
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • 2 adet vesikalık fotoğraf başlıca avcılık belgesi almak için gereken belgelerin arasında gelmektedir.

Avcılık Vizesi Almak İçin Gereken Belgeler

  • Yivli veya yivsiz tüfek ruhsatının aslı
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • 2 adet vesikalık fotoğraf
  • Harç makbuzu başlıca istenen belgeler olarak karşımıza çıkar.

Avlanma Kartı Başvurusu

Tarım ve Orman Bakanlığı il müdürlüğünden temin edilecek olan avlanma kartı (pulu) sayesinde siz de artık yasal avlanma döneminde size verilen ruhsat doğrultusunda avcılık yapabileceksiniz. İşte bu özellikleri gereğince değerlendirildiği zaman her yönüyle Ziraat Bankası hesabına bedel yatırılarak avcılık belgesinin ibrazı gerekmektedir. Eğer varsa avcılık derneği üyelik makbuzunun da avlanma izin belgesi 2019 açısından mutlaka temin edilmesi gerekmektedir. İşte bütün bu özelliklerinden hareket edilecek olunduğu zaman çok kısa süre içerisinde avcılık işlemlerinin hızlı bir şekilde yerine getirilmesi önem teşkil eden yaklaşım tarzı olarak karşımıza çıkmaya devam etmektedir. Böylelikle her yönden bütün işlemlerin süratle uygulanmaya devam edilerek anında temin edilmesi olanaklı görülmektedir. Ortada duran tüm bu nitelikler esas alındığı zaman sizlerin de bütün bu özellikleri e-devlet üzerinden çok hızlı ve kolay bir şekilde yerine getirmesi önem teşkil eden yaklaşım tarzına dayanarak karşımıza çıkmaya devam etmektedir. Bu nitelikleri baz alındığı zaman her yönüyle en iyi şekilde sistem üzerinden sağlanması önemli bir durumu bir arada tutar.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 30 Mayıs 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın