Av ve Yaban Hayvanı Üretim Tesisi Kuruluş Başvurusu


Tarım ve Orman Bakanlığı hizmetlerinden birisi olarak av ve yaban hayvanlarının üretilmesi, üretim tesisinin kurulmasına ilişkin olarak tüm başvurular elektronik ortam üzerinden hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Buradan hemen kısa sürede resmi olarak istenen tüm bilgilere yer verilerek her yönden av ve yaban hayvanlarının üretilerek üretim tesislerinin kuruluş ve işleyişine yönelik olarak çalışmalar aktarılmaktadır.

Başvuruda İstenen Belgeler

Kamu kurum ve kuruluşları, gerçek kişiler ile tüzel kişilerin başvuruda bulunması mümkün olmaktadır. Başlıca yaban hayvanı üretim tesisi izni açısından gerekli belgeler bulunmaktadır.

– Başvuru dilekçesi

– Tür listesi formu

– Tesisin kroki, vaziyet planı, zilyetlik belgesi, noter onaylı kira kontratı ve tapu bilgilerine yer verilmektedir. Bu işlemin hemen ardından genel müdürlük birimince başvuru incelemeye alınacaktır.

Ön İzin Belgesi

Bu temel başvuruda istenen belgelerden sonra kabul edilen başvurulardan 6 ay içerisinde teslim etmek şartıyla ön izin belgeleri istenmektedir. Böylelikle av ve yaban hayvanı üretim tesisi başvurusu ilişkin olarak şu belgeler istenmektedir:

– Tesis kuruluş izni ve çalışma izni

– Tesisin kurulacağı yerin imar planı

– 1/5000 ölçekli imar planı

– 1/50 ölçekli yerleşim planı komisyon tarafından değerlendirilmektedir. Böylelikle her yönden bütün hizmetlere ilişkin olarak bu hizmetlere yer verilerek karşımıza çıkmaya devam ettiğini gerçekten de dikkate almak gereken nitelik olarak karşımızdaki yerini korumaktadır.

Kesin İzin Belgesi

Ön izin sürecinin de başarılı bir şekilde sağlanmasının hemen ardından son olarak tarım ve orman bakanlığı e devlet hizmetlerine ilişkin olarak nihai izin süreci bulunmaktadır.

– Yerli ve yabancı hayvan türlerinin yasal yollarla üretileceğine dair belge

– CTTES belgeleri

– Doğadan yakalama ve toplama izni belgesi

– Veteriner hekimden onaylı sağlık raporu

– Sorumlu veteriner hekim çalıştırılacağına dair belge olarak karşımıza çıkmaktadır. İşte bütün bu süreçlerin tamamlanmasının hemen ardından gerçekten de bütün bu işlemlerin çok kısa süre içerisinde yerine getirilmesi gerçekten de önemli bir durum olarak karşımıza çıkan özelliği bir arada tutar.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 4 Mayıs 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın