Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanlığı Bursiyer Evrak Yükleme - E-Devlet Türkiye

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanlığı Bursiyer Evrak YüklemeResmi Gazete’de 28913 sayılı yönetmelik uyarınca bilimsel tez hazırlayan lisans ve lisansüstü öğrencilere cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemâl Atatürk’ün mirası Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanlığı bünyesinde yer almaktadır. Burs programından yararlanmaya hak kazanan liyakatli öğrenciler belirlenerek her türlü eğitim masrafları bu kurum tarafından karşılanmaktadır.

E-Devletten Sorgulama

Siz de burs sorgulama işleminizi hızlı bir şekilde e-devlet şifreniz sayesinde çok kısa bir sürede gerçekleştirme olanağı bulacaksınız. Öte yandan mobil imza, internet bankacılığı, e-devlet kimlik kartı veya Türkiye Cumhuriyeti numarası ve e-devlet şifresini bir arada kullanarak anında erişim sağlayabilmeniz mümkün. Böylelikle bütün özelliklerine dayanarak atatürk kültür dil tarih burs sorgulama işleminin ivedilikle yürütülmesi mümkün.

Başvuru Şartları

Kurumun burs programına katılım sağlamak açısından gereken tek şart beşeri veya sosyal bilimler alanında en az lisans ve tercihen lisansüstü akademik tez çalışması yapılması olmaktadır. Bu tez çalışmaları arasından seçilen kişiler bursiyer olarak kurumdan eğitim süreçleri boyunca eğitim masraflarının karşılanabilmesi adına burs almaya hak kazanmaktadır.

Bursiyer Evrak Yükleme

Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurulu Başkanlığı’ndan burs almaya hak kazanan bursiyer sorgulama işlemini e-devletten hızlıca gerçekleştirmesi mümkün olacaktır. Bunun için sistemden anında gereken evrakları sisteme yükleyerek kuruma iletmesi mümkün olmaktadır. Böylece çok kısa bir süre içerisinde bu işlemin tamamlanması mümkün hale gelen nitelik olarak kendini göstermeye devam edecektir. Bu da her anlamda önemli bir yaklaşım olarak karşımızdaki yerini korumaya devam eder. Bu süreçlere dayanarak sizin de Atatürk’ün miras kıldığı kurumdan beşeri ve sosyal bilimler üzerine tez hazırlayarak burs alma imkanınız bulunmaktadır. Ortada duran tüm bu özellikleri neticesinde her yönden dikkat çekmeye devam ettiğini her anlamda dikkate almamız gerekmektedir.

E-devlet Şifrenizi Öğrenin

E-devlet sistemi üzerinden hemen sizin de şifresini bir anda öğrenmesi olanaklı hale gelecektir. Tüm bu nitelikleri açısından e devlet burs sorgulama işlemini gerçekleştirerek her anlamda çok kısa süre zarfında sizin de maddi destek alması mümkün.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 16 Nisan 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın