ASAL Yoklama Başvurusu Belge Doğrulama - E-Devlet Türkiye

ASAL Yoklama Başvurusu Belge DoğrulamaE- Devlet kapısı, çoğu devlet kurumunun bir site altında toplandığı hizmetler kapısıdır. Burada yapılan işlemler hayatımıza birçok kolaylık getirmiştir. Devlet kurumları ile olan işlemlerimizde zamandan ve enerjiden tasarruf etmemizi sağlamıştır. www.turkiyem.gov.tr (e-Devlet Kapısı), sitesinde verilen hizmetlere ve bilgilere ulaşmak oldukça basittir sadece verilen direktifleri adım adım takip etmek yeterlidir.

Bu sistem sayesinde bilgilerinize rahatça ulaşabilir, kamu kurumları ile olan işlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

E-Devlet Kapısı Üzerinden ASAL ile İlgili Hizmetler Nelerdir?

E-Devlet Kapısı üzerinden; ASAL bedelli askerlik işlemleri, askerlik durum belgesi işlemleri, ASAL randevu işlemleri, ASAL yoklama işlemleri, ASAL sevk işlemleri yapılabilir.

Asker Alma Dairesi Başkanlığı Ne İş Yapar?

ASAL, Asker Alma Dairesi Başkanlığı anlamına gelir. İsminden de anlaşıldığı üzere askerlikle ilgili tüm işlerinizin yapılacağı bir adrestir. Genelkurmay Başkanlığı tarafından talep edilen sayı kadar yedek subay, er/erbaş temin etmek başlıca görevlerinden biridir. Ayrıca asker mevzuatını güncellemek, Türk Silahlı Kuvvetlerinde emekli olmuş personele ve ailesine hizmette bulunmak ve gazi madalyalarını vermek diğer görevleri arasındadır.

ASAL Askerlik Yoklama Başvurusunu e- Devlet Üzerinden Yapılabilir mi?

ASAL yoklama başvurusunu e-devlet Kapısı üzerinden yapabilirsiniz. Size en yakın PTT şubesinden alacağınız e-Devlet şifresi ve TC kimlik numaranız bu işlem için yeterlidir. E-Devlet Kapısı üzerinden işleminizi yapabilir, aile hekiminizin muayene sonuçlarını da bu sisteme işlemesi halinde askerlik yoklama başvurusu yapmış olursunuz.

Oluşturduğunuz yoklama başvurusu belgesindeki barkod numarası, yoklama başvurusu belge doğrulama işleminde kullanılacaktır.

E-Devlet Kapısı Üzerinden ASAL yoklama Başvuru Belge Doğrulama İşlemi Nasıl Yapılır?

ASAL yoklama başvuru belge doğrulama işleminin nasıl yapıldığı aşağıda verilmiştir.

  • www.turkiyem.gov.tr adresine girilir.
  • Ana sayfa arama butonuna ” ASAL yoklama başvurusu belge doğrulama” yazılır.
  • Açılan sayfada Milli Savunma Bakanlığı/asal yoklama başvurusu belge doğrulama yazısına tıklanır.
  • Gerekli bölümlere kişinin TC kimlik numarası ve ASAL yoklama başvurusu belge sorgulama işleminden edinilmiş olan barkod numarası girilir.
  • Yoklama başvuru belgenizdeki bilgileri doğrulayabilir, işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 29 Nisan 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın