ASAL Randevu BaşvuruGünümüzde devlet daireleri ile olan işlerimizde kolaylık sağlayacak online yapılan hizmetlerden yararlanmak mümkündür. Birçok kurumsal hizmeti bünyesinde barındıran e-Devlet Kapısı vatandaşlarımız tarafından sıklıkla kullanılan bir site halini almaya başlamıştır. Parmaklarımızla birkaç tuşa dokunarak mühim meselelerimizi halletmek ve angarya işlerden kurtulmak çok keyifli olmaktadır. Hem zamanımızdan hem de enerjimizden tasarruf yaparak elde ettiğimiz hizmetler sayesinde bu gün pek çok işi kolaylıkla halletmek mümkün.

Burada askerlik işlemlerinizde işinizi kolaylaştıracak randevu alma sistemi konusunda bilgi vermek istiyoruz.

Asker Alma Dairesi Başkanlığı Ne İş Yapar?

ASAL’ın açılımı, Asker Alma Dairesi Başkanlığı’dır. ASAL’ın en önemli görevi barışta ya da seferde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının askerlik ile ilgili işlerini yürütmektir.

Bu birimin, Genelkurmay Başkanlığı tarafından belirlenen her yıl silahaltına alınacak yedek subay, er/erbaş sayısını temin etmek; asker alma mevzuatını güncellemek; Türk Silahlı Kuvvetlerinden emekli personel ve ailesine hizmette bulunmak; gazilerimizin madalya hakkını tedarik etmek gibi görevleri bulunmaktadır.

ASAL Randevu Başvurusunun e-Devlet Kapısı Üzerinden Yapılmasının Faydaları Nelerdir?

Teknolojinin bize kazandırdığı hızlı iletişim sayesinde pek çok konuda hızlı ve sağlıklı hizmetler alınması hayatımızı kolaylaştırdı. E-Devlet sisteminde de ASAL randevu başvuru işlemi ile askerlik şubeleri önünde uzun vakitler harcamaya gerek kalmadı.

Bu sistem aracılığı ile Asker Alma Dairesi Başkalığında görülecek; hava değişimi işlemleri, askerliğe sevk işlemleri, askerlik durum belgesi, askerlik yoklama işlemleri gibi hizmetler için randevu alabilirsiniz.

E-Devlet Kapısı Üzerinden ASAL Randevu Başvurusu Nasıl Yapılır?

Randevu alabilmek için yapılacak işlemler aşağıda verilmiştir.

  • www.turkiyem.gov.tr adresine T.C kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile giriş yapılır
  • Ana sayfa arama butonuna ” ASAL randevu başvuru” yazılır.
  • Kimlik doğrulama bölümünden kimlik bilgileri doğrulanır.
  • Sonrasında sisteme giriş yapılır.
  • Açılan sayfada Milli Savunma Bakanlığı/asal randevu başvuru yazısına tıklanır.
  • Yeni sayfada istenen başvuru bilgileri ve yapılmak istenen işlem kısmı doldurulur.
  • Bir sonraki adımda sadece size uygun saati belirlemek kalır. Randevu saatini seçtikten sonra kaydet butonuna basılarak işlem tamamlanır.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 9 Nisan 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın