ASAL Adres Bilgileri Teyidi ve Güncelleme - E-Devlet Türkiye

ASAL Adres Bilgileri Teyidi ve Güncellemee-Devlet Kapısı, vatandaş ile devlet kurumlarının işlemlerini online yapabilecekleri bir sitedir. Kamu kurumları ile ilgili hizmetleri internet kanalından alabilmek pek çok kolaylığı da beraberinde getirmektedir.

Hangi meslekten, hangi yaştan olursanız olun devletle ilgili çoğu işi www.turkiyem.gov.tr (e-Devlet Kapısı) adresinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun için gerekenler T.C kimlik numarası ve e-Devlet şifresidir. E- Devlet şifresini herhangi bir PTT şubesinden alabileceğiniz gibi alternatif olarak mobil imza, e- imza, internet bankacılığı şifresi gibi yöntemlerde kullanabilirsiniz.

Bundan sonra yapmanız gereken tek şey, e-Devlet Kapısına girerek istediğiniz hizmetlere sitenin direktifleri doğrultusunda ulaşmaktır.

ASAL Nedir ve Görevleri Nelerdir?

Askeralma Dairesi Başkanlığı, barışta ve seferberlikte asker işlemlerinin yürütüldüğü, Genelkurmay Başkanlığının belirlediği sayıda er/erbaş, yedek subay, subay ihtiyacını karşılamak, gazilerin madalya işlemlerini düzenlemek, askerlikle ilgili mevzuatı uygulamak, Türk Silahlı Kuvvetleri’nden emekli askerlerin ve ailelerinin haklarını gözetmek gibi görevlerle yükümlüdür.

E-Devlet Kapısından ASAL ile İlgili Hangi Hizmetleri Alabilirsiniz?

E-Devlet Kapısı üzerinden, ASAL randevu başvuru yapabilirsiniz. Askerlik durum belgesi sorgulama ve doğrulama, bedelli başvurusu, bedelli sevk başvurusu, yoklama işlemleri, celp dönemi tercihi, adres bilgileri teyidi ve güncelleme, sevk işlemleri, istiklal madalyası başvuru işlemleri gibi hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

ASAL Adres Bilgileri Teyidi ve Güncelleme İşlemi e- Devlet Kapısı Üzerinden Nasıl Yapılır?

Bu hizmetin amacı askerlikle ilgili bildirimlerinizin ulaşacağı, adres bilgilerini kontrol etmek; eğer bir değişiklik varsa, bunları Askeralma Dairesi Başkanlığı’na iletmektir. Aşağıda bu işlemin nasıl yapılacağı anlatılmıştır.

  • www.turkiyem.gov.tr adresine girilir. Sistemin sağ üst köşesindeki ”Giriş Yap” bölümüne tıklanır.
  • Çıkan sayfadaki T.C kimlik numarası ve e-Devlet şifresi girilerek ”Sisteme Giriş Yap” butonu tıklanır.
  • Ana sayfadaki arama butonuna “ASAL adres bilgileri teyidi ve güncellenmesi ”yazılarak arama yapılır.
  • Açılan sayfada” Milli Eğitim Bakanlığı/ASAL Adres Bilgileri Teyidi ve Güncellenmesi” yazısına basılır.
  • Bu sayfaya girerek adres bilgilerinizi teyit edebilir varsa gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 2 Mayıs 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın