Arazi Toplulaştırması Sorgulama - E-Devlet Türkiye

Arazi Toplulaştırması Sorgulama3083 sayılı Arazi Toplulaştırması Yasası mucibince Tarım ve Orman Bakanlığı denetiminde Bakanlar Kurulu kararıyla kabul edilen aynı şahsa ait arazilerin ekonomik açıdan ekip biçmeye, mesken edinmeye yer vermeyecek zaruretinden ötürü birleştirilmesi, parsellenmesi işlemine dayalı sorgulamadır. Siz de internetten hem güncel hem de geçmiş arazi parselasyon işlemlerinizi gerçekten de kısa süre zarfında anında sorgulama imkanını bulmuş olabilirsiniz.

E-Devlet Şifresiyle Giriş

Türkiye Cumhuriyeti ve e-devlet şifresi sayesinde hemen siz de sisteme anında erişim sağlayabilecek ve geçmiş arazi toplulaştırma işlemlerinizle güncel işlemlerinizi anında listeleyebileceksiniz. Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı bir hizmet olarak arazi toplulaştırma sorgulama ekranından tüm işlemlerini gerçekten de kısa süre zarfında gerçekleştirme imkanı sizi beklemektedir. Böylelikle her yönden çok kısa sürede sizlerin de bütün bu işlemleri yerine getirmesi her anlamda olanaklı hale gelen nitelikler arasındaki yerini korumaya devam eder.

Sorgulama Ekranı

Güncel arazi parselasyon sürecine yönelik sorgulama işlemlerinin yanı sıra 3083 mevzuatına bağlı olarak geçmiş arazi toplulaştırma işlemlerinizi de bir tıklama ile listeleme imkanı sizi beklemektedir. Hemen siz de e-devlet şifrenizi kullanarak sisteme anında erişim sağlama imkanı bulacaksınız. Böylelikle her yönden çok kısa süre zarfında bütün güncel verilere anında erişim imkanı sizi bekliyor olacaktır. Ortada duran tüm bu özellikleri neticesinde son derece önem teşkil etmeye devam eder.

Arazi Toplulaştırması Gerekli Bilgiler

  • Grafik veriler
  • Köy ve yerleşke haritası
  • Toprak indeksi haritası
  • Yol ve su ağları
  • Yatırım projeleri
  • Pafta bilgileri arazi parselasyon işleminde karşımıza çıkan bilgiler olarak yer almaktadır.

E-Devlet Şifrenizi Öğrenin

E-devlet şifrenizi hemen siz de size en yakın PTT şubesine uğrayarak kısa süre zarfında edinmeniz mümkün hale gelecektir. Bunun yanı sıra arazi toplulaştırması sorgula açısından mevcu şifrenizi unutmanız durumunda şubeye gitmeye gerek kalmadan kısa sürede şifre işleminizi anında gerçekleştirerek e-devlet sistemine sizler de anında erişim imkanına kavuşacaksınız. İşte tüm bu kısa sürenin ardından her anlamda tüm olanaklarıyla birçok işlemden anında yararlanma olanağı sizi bekliyor olan en temel niteliklerdendir.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 12 Nisan 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın