Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulaması (Tüzel Kişi) Nasıl Yapılır?


Araç plakasına yazılan ceza sorgulaması devlet tarafından ücretsiz olarak tüm halkın hizmetine sunulan e-Devlet kapısı sistemi üzerinden ücretsiz olarak gerçekleştirilebilmektedir. Plaka ile ceza sorgulama işlemi için yazının devamını takip ediniz. Bu işlem için aşağıdaki maddeler ile destekleyerek hazırlanan listeyi takip edin.

Plaka İle Ceza Sorgulama
Plaka İle Ceza Sorgulama

E-Devlet Plaka Ceza Sorgulama

  1. Bu işlem için uygulamanız gereken ilk adım, internete bağlı bir cihazın internet tarayıcısına giriş yaparak arama motoru kısmına e-Devlet giriş yazarak e-Devlet sisteminin giriş kısmına geçiniz. Bu kısımda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numarasını ve sisteme önceden kayıtlı şifreyi girerek e-Devlet sistemine giriş yapınız.
  2. Karşınıza çıkacak olan e-Devlet ana sayfasında en üst bölümde bulunan arama motoru kısmına “Emniyet Genel Müdürlüğü Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama (Tüzel Kişi)” yazarak ilgili sayfayı giriş yapınız.
  3. Karşınıza çıkan sayfada eğer herhangi bir araç plakasına yazılmış ceza mevcutsa bu bilgilere bu ekranda ulaşabilirsiniz. Gerçek kişiler üzerine yazılan araç plaka ceza sorgulama işlemini de arama motoru kısmına “Emniyet Genel Müdürlüğü” Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama (Gerçek Kişi) yazarak da ilgili sayfaya giriş yaparak ulaşabilirsiniz.

Ceza sorgulama plaka bilgileri ile e-Devlet sistemi üzerinden ücretsiz olarak tüm vatandaşların yararlanabileceği şekilde devlet tarafından hizmete sunulmuştur. Emniyet Genel Müdürlüğü ile ortak olan sunulan bu hizmetin dışında ceza hakkında sorgulama yapabileceğiniz diğer hizmetler de bulunmaktadır.

Ceza Sorgulama Plaka
Ceza Sorgulama Plaka İle Nasıl Yapılır?

Diğer Trafik Cezası İşlemleri

  • Emniyet Genel Müdürlüğü / Sürücü Belgesi ve Şahıslara Yazılan Ceza Sorgulama
  • Emniyet Genel Müdürlüğü / Aracımın Çekildiği Otopark Bilgisi Sorgulama Emniyet Genel Müdürlüğü / Sürücü Ceza Bilgisi Barkodlu Belge Sorgulama
  • Emniyet Genel Müdürlüğü / Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama (Tüzel Kişi) Emniyet Genel Müdürlüğü / Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama (Gerçek Kişi)
e-Devlet Plaka Ceza Sorgulama
e-Devlet Plaka Ceza Sorgulama

Bu işlemleri belirtmiş olduğumuz internet adreslerinde sorgulayıp giriş yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait online sorgulama sitesi üzerinden de ilgili bilgilere ulaşmanız mümkündür. e-Devlet plaka ceza sorgulama işlemi için yukarıdaki listede belirtmiş olduğumuz maddeleri sırası ile takip ediniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 14 Eylül 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın