Anadolu Üniversitesi Sınav Notu SorgulamaAnadolu Üniversitesi E Devlet İşlemleri

Anadolu Üniversitesi’ne kayıtlı olan her öğrenci e devlet sisteminden işlem yapamaz. E devlet sisteminden Anadolu Üniversitesi bünyesinde okuyan sadece açıköğretim öğrencileri işlem yapabilir. E devlet sisteminde Anadolu Üniversitesi’ne ait iki adet işlem bulunur. Birincisi öğrenciye ait kayıt bilgilerinin sorgulandığı başlık, ikincisi öğrenciye ait sınav notlarının sorgulandığı başlıktır. E devlet sistemi üzerinden Anadolu Üniversitesi’ne ait işlemlerin bulunduğu ekrandan üniversitenin iletişim bilgilerine (web sayfası, telefon, adres gibi.) erişim mümkündür.

Anadolu Üniversitesi Sınava Giriş Belgelerine Erişim

Anadolu Üniversitesi bünyesindeki açıköğretim öğrencileri gereken vize ve final sınavlarına girmek için edinecekleri sınava giriş belgesini e devlet üzerinden sadece sınav zamanları edinebilir. AÖF sınav giriş belgesi Anadolu Üniversitesi’nin kendi web sayfasından da elde edilebilir.

Anadolu Üniversitesi Sınavlarının Sonuçları

Anadolu Üniversitesi bünyesinde bulunan açıköğretim sistemine kayıtlı öğrenciler sınav sonuçlarını e devlet sistemi üzerinden öğrenebilir. AÖF sınav sonuçları Anadolu Üniversitesi’ne ait olan web adresi üzerinden de öğrenilebilir.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi E Devlet İşlemleri

AÖF sınav giriş belgesi e devlet sisteminden her zaman öğrenilemese bile öğrenciye ait kayıt bilgileri ya da sınav notları e devlet sisteminden her zaman öğrenilebilir. E devlet sisteminden birçok resmi işlem yapılabildiği için kişisel şifrenin hiç kimseyle paylaşılmaması önemlidir. Yapılan her işlemden dolayı kişi sorumluluk altında olacağından sisteme ait kurallar dikkatlice okunmalı ve sistemde bir işlem yaparken göz ardı edilmemelidir. Anadolu Üniversitesi açıköğretim öğrencileri sınav notu sorgulama işlemi yapabilmek için gereken işlemler sırayla şöyledir:

  • www.turkiye.gov.tr adresi internetten aranır.
  • Açılan sayfada kişiye ait olan TC kimlik numarası ve e devlete özel edindiği şifre ilgili alanlara yazılır. Giriş yap tıklanır.
  •  Kurumlar seçeneği tıklanır.
  • Anadolu Üniversitesi A harfi ile başladığından harf seçmeye gerek yoktur, açılan listede yer alan kurumlar arasından aranır ve seçilir.
  • Yönlendirilen ekranda yer alan iki hizmetten “sınav notu sorgulama” hizmeti seçilir.
  • Açılan sayfada ders isimlerinin ve sınav notlarının yer aldığı listeden istenilen bilgi edinilir.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 26 Nisan 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın