Alan Kılavuzluğu Başvurusu2873 sayılı Milli Parklar Kanunu kapsamında korunan alanların ziyaretçilere açılması, alanlar hakkında bilgilendirilme yapılması, kaynakların korunması ve sürecin başarılı bir şekilde yürütülmesine ilişkin olarak alan kılavuzluğu başvurusu olarak karşımıza çıkmaktadır. Ortada duran bu nitelikler ışığında değerlendirildiği zaman her yönden önem teşkil eden yaklaşım tarzına bağlı kalınarak her yönden alan kılavuzu nedir yönünden birçok hizmetler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Alan Kılavuzluğu Kursunun Açılması

Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından ihtiyaç duyulan adette alan kılavuzları istihdam edilmektedir. Alan kılavuzluğu mesleğini icra etmek için kişilerin öncelikle kurstan geçirilmesi gerekmektedir. Bu alan kılavuzluğu hizmetlerine yönelik olarak alan kılavuzluğu yönetmeliği 2019 olarak kursun açılmasına ilişkin olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu özelliğinden hareket edildiği zaman her yönden alan kılavuzlarının birçok işlemler yönünden tamamen eşsiz özellikler çerçevesinde karşımıza çıkmaya devam ettiğini dikkate almak gerekir.

Başvuru Süreci

Alan kılavuzu olacakların başvuru sürecine yönelik olarak;

– Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

– En az lise mezunu olmak

– Başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak

– Hırsızlık, rüşvetçilik, uyuşturucu, kaçakçılık ve kısa süreli hapis cezası dahil olmak üzere hakkında herhangi bir suç duyurusu bulunmamak başlıca alan kılavuzlarında aranan nitelikler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Başvuruda İstenen Belgeler

– Başvuru formu

– Arazi şartlarında çalışmasına engel olmadığına dair sağlık raporu

– Diplomasının aslı veya noter onaylı sureti

– TC kimlik belgesi

– Yabancı dil düzeyini gösterir belge ile alan kılavuzluğu e devlet üzerinden anında başvuru yapması her yönden olanak halindeki nitelik olarak karşımıza çıkmaktadır. Böylelikle başvuru işlemini tamamlayacak kişilerin her yönden tüm bu işlemleri ivedilikle yerine getirerek anında hizmetlerden yararlanma imkanı bulması gerçekten de mümkün olmaktadır. Ortada duran bu nitelikler ışığında değerlendirildiği zaman tamamen kaliteli ve de sıra dışı yaklaşımlara dayanarak tamamen eşsiz nitelik olarak önem teşkil etmektedir. Bu özelliklerine yönelik olarak yer verilecek olunduğu zaman her açıdan önemli bir durumu bir arada tutmaktadır. Böylelikle anında erişim imkanı olarak karşımıza çıkmaya devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 17 Mayıs 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın