Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İletişim Merkezi “ALO 170” Nedir?


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından kurulan bir iletişim hattı olan alo 170; 24 saat ulaşılabilecek bir hizmettir. 4857 sayılı kanuna tabi olarak çalışan işçilerin çalışma ile ilgili her türlü şikâyet ve sorunlarını iletmesi için kurulan bu hatta çalışanların sorunlarını çözüme kavuşturmak amaçlanmıştır.

Alo 170
Alo 170 Komuta Merkezi

Gizlilik Talebinde Bulunabilirsiniz

Çalışanların çalışma, sosyal güvenlikle ilgili tüm sorunlarını kısa sürede çözmek amacıyla aranan SSK numarası alanında uzman kişilerle hizmet vermektedir. Alo 170 hattında, istediğiniz takdirde tüm bilgilerinizin gizli tutulmasını talep edebilirsiniz.

SSK Numarası
SSK Numarası Alo 170

Çalışma Hayatı İle İlgili Şikâyetler İçin Alo 170

SGK numarası olan Alo 170 ile fazla mesai ücreti, hafta sonu tatilleri, mobbing gibi iş ile ilgili pek çok konuda şikâyet ve talepte bulunabilirsiniz. 2010 tarihinden bu yana hizmet veren alo 170 hattı aynı zamanda Türkiye İş Kurumu’nun sunduğu hizmetlerle ilgili de sizi bilgilendirmektedir.

SGK Numarası
SGK Numarası Alo 170

Şikâyetler Hemen Çözümlenmeye Çalışılmaktadır

Alo 170 hattına sigorta primlerinizin ödenmesi, emekli olabileceğiniz zaman dilimi, iş güvenliğindeki açıklar, tazminat ödemeleri gibi pek çok konu hakkına başvurabilirsiniz. Yaptığınız görüşmeler ilk çağrıda çözüme kavuşturulmaya çalışılmakta ancak hemen çözüm üretilmeyen durumlarda 72 saat içerisinde sizinle tekrar irtibata geçilmektedir.

Başvuru Oluşturarak Sürecin Takipçisi Olun

Çalışma hayatıyla ilgili her türlü soru, öneri, talepler için iletişime geçebileceğiniz alo 170 hattında, konusunda uzman kişiler sorunlarınızı çözüme kavuşturmak için çalışmaktadır. SGK hattını aradığınızda işleminizi gerçekleştirmek için mutlaka kimlik bilgilerinizi operatörle paylaşmalısınız. Alo 170 hattını arayıp adınıza bir başvuru oluşturabilir ve size bu konuyla ilgili dönüş sağlanmaması halinde 3 gün içinde arayıp başvuru numaranızla ilgili sonucu öğrenebilirsiniz.

Engelsiz Hizmet Alo 170

Alo 170 hattı üç milyondan fazla işitme engelli çalışanı da düşünerek 0850 222 7 170 numaralı hat üzerinden gönüllü işaret dili bilen temsilcilerle ayrıcalıklı bir hizmet sunmaktadır. Alo 170 hattı mobbing uygulanan çalışanlara gerekli desteği vermek için uzman psikologlarla birlikte çalışmaktadır.

Alo 170 hattını aradığınızda sizden istenen işyerinin açık adresi ve unvanı, sizin işe giriş – çıkış tarihinizdir. İşyerindeki çalışma koşullarından veya haklarının verilmemesinden şikayetçi olan işçilerin aramasına açık olan alo 170 hattı sabit hat olarak kabul edilmekte ve ücretlendirmede bu tarife üzerinden yapılmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 6 Eylül 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın