Açık Öğretim Ortaokulu Tamamlama Belgesi Doğrulama - E-Devlet Türkiye

Açık Öğretim Ortaokulu Tamamlama Belgesi DoğrulamaE- Devlet kapısı, devlet kurumları ile olan işlerinizi online olarak yapmanızı sağlayacak bir sitedir. Öğrencilik yaşamınız boyunca eğitim ile ilgili işlemlerinizi de buradan yapabilirsiniz. Öğrenci belgesi çıkarma, sınava başvuru, sınav giriş belgesi, mezuniyet belgesi çıkarma bunlardan sadece birkaçı…

Özellikle açık öğretim kurumlarında okuyan öğrenciler için bulundukları yerden işlemlerini yürütmek büyük bir ayrıcalıktır.

E-Devlet Kapısı işlemleriniz için T.C kimlik numaranıza ve e-Devlet şifrenize ihtiyacınız olacaktır. Doğrulama işlemlerinizde ise e-Devlet şifresine gerek yoktur. Bu işlem için kontrol edilecek belgenin barkod numarası kullanılır.

Açık Öğretim Ortaokulu Tamamlama Belgesi Nedir?

Açık Öğretim Tamamlama Belgesi, okulu bitiren öğrenciye verilen, mezuniyet belgesi niteliğinde bir dokümandır. Ayrıca diplomasını kaybetmiş olan kişiler de tamamlama belgesi edinebilirler.

Açık Öğretim Ortaokulu Tamamlama Belgesi Nereden Alınır?

Açık Öğretim Ortaokulu Tamamlama Belgesi için Halk Eğitim Merkezlerine ya da Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerine bir dilekçe ile başvurabilirsiniz. Bir diğer yol da bu işlemi online yapmaktır. E-Devlet kapısı üzerinden Açık Öğretim Ortaokulu Tamamlama Belgesi Sorgulama işlemi yaparak, bu belgeye sahip olabilirsiniz.

Sorgulama işlemini yapabilmek için T.C kimlik numarasına ve e-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Açık Öğretim Ortaokulu tamamlama belgesi sorgulama işlemi ile oluşturduğunuz mezuniyet belgenizi üzerindeki barkod numarası ile doğrulayabilirsiniz.

Doğrulama işlemi, belgenizi talep eden kişi ya da kurumlar tarafından tamamlama belgesi sorgulama işleminden elde ettiğiniz barkod numarası ve T.C kimlik numaranız ile yapılır. Bu işlemin amacı, tamamlama belgenizin gerçekliğini kontrol etmektir.

E-Devlet Üzerinden Açık Öğretim Tamamlama Belgesi Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  • www.turkiye.com.tr (e-Devlet Kapısı) adresine giriş yapmanız gerekir
  • Ana sayfa karşınıza çıkacaktır. Arama bölümüne ” Açık Öğretim Ortaokulu Tamamlama Belgesi Doğrulama” yazarak işlemi yapacağınız sayfaya ulaşabilirsiniz.
  • Açık öğretim Tamamlama Belgesi Sorgulama işleminde elde edilen barkod numarasını giriniz.
  • Devam et butonuna basarak ekrana gelen hizmet şartları sözleşmesi onaylandığınız takdirde öğrenci tamamlama belgesi bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 12 Mayıs 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın