Açık Öğretim Ortaokulu Öğrenci Durum Belgesi Sorgulama


E- Devlet Kapısı sisteminden kamu hizmetleri almak artık çok daha kolay. Vatandaşlar sıra beklemeden internet üzerinden devlet işlerini gerçekleştirebiliyorlar. Sistem oldukça basit işliyor. Sadece adımları takip etmek yeterli oluyor.

E-Devlet Kapısı insanların zamanla farklılaşan ihtiyaçlarına göre her geçen gün kendini yenilemektedir. Devletle işi olan tüm kişiler içinde öğrencilerimiz ve velileri de bu sistemde birçok hizmetten faydalanabilmektedir. Açık öğretim kurumu öğrencileri eğitimini bir nedenden dolayı tamamlayamamış kişilere eğitim hakkı tanımaktadır.

Açık Öğretim Öğrenci Durum Belgesi Nedir?

Açık öğretim kurumlarına yeni kayıt yaptıran öğrenciler, yeni kayıt oldukları için öğrenci belgesi alamamaktadır. Bu yüzden onlar için öğrenci belgesi yerine geçen öğrenci durum belgesi düzenlenmektedir. Öğrenci belgesine ihtiyaç duydukları durumlarda bu belgeyi kullanabilirler.

Açık öğretim Ortaokulu Öğrenci Durum Belgesi Ne İşe Yarar?

Burs başvurusu, iş başvurusu, banka işleri, askerlik gibi işlemlerde öğrenci belgesi istenmektedir. Kısacası öğrenci olduğunuzu kanıtlamak için gerekli bir belgedir.

Açık Öğretim Ortaokul Öğrenci Durum Belgesini Nereden Alabilirsiniz?

Bulunduğunuz bölgedeki açık öğretim irtibat bürolarından alabilirsiniz. Böyle bir talep için dilekçe sunmanız yeterli olacaktır. Bir de Açık Öğretim Ortaokulu Öğrenci Durum Belge Sorgulama işlemini e-Devlet Kapısı üzerinden yapabilirsiniz.

Bu tür belgeleri online almanın en güzel yanı her nerede olursanız olun akademik yaşantınıza ait bilgileri, güvenilir e-Devlet Kapısından edinmenizdir. Ayrıca barkotlu Açık Öğretim Ortaokul Öğrenci Belgesi oluşturabilirsiniz.

Açık öğretim Ortaokulu Öğrenci Durum Belgesi Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Açık öğretim ortaokulu öğrenci durum belgesi sorgulama işlemleri aşağıdaki adımlar takip edilerek yapılabilir.

  • www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapılır.
  • Sağ üst köşede yer alan ” Sisteme Giriş Yap” butonuna T.C kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile giriş yapılır.
  • Ana sayfadaki arama butonuna “açık öğretim ortaokul öğrenci durumu sorgulama ” yazarak sorgulamayı yapacağınız sayfaya ulaşabilirsiniz. Diğer bir alternatif ise kurumlar kısmından Milli Eğitim Bakanlığı sayfasına girerek istediğiniz bölüme ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 14 Nisan 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın