Açık Öğretim Ortaokulu Öğrenci Durum Belgesi Doğrulama - E-Devlet Türkiye

Açık Öğretim Ortaokulu Öğrenci Durum Belgesi DoğrulamaEğitim hakkı ve ödevi tüm vatandaşlar için geçerlidir. Ama eğitime devam edilemeyen özel durumlar olabilir. Açık öğretim okulları yarım kalan eğitimin sürdürebilmesi için ve devamlılık zorunluluğuna uyulamadığı durumlarda alternatif bir eğitim kurumudur. Açık öğretim okullarında kitlesel eğitim araçları ile derslere devam edilir ve belirlenen tarihlerde sınavlara katılarak eğitim sağlanır.

Günümüzde devlet kurumları ile yaptığımız pek çok işlemi online yapabiliyoruz. Açık öğretim öğrencileri de birçok hizmette e- Devlet kapısından yararlanmaktadır.

Açık Öğretim Ortaokulu Öğrencileri e-Devlet Kapısı Üzerinden Hangi Hizmetleri Alabilirler?

E- Devlet kapısının, Açık Öğretim Ortaokul öğrencileri için sunduğu hizmetler arasında Açık Öğretim ortaokul öğrenci belgesi sorgulama ve doğrulama, mezuniyet belgesi sorgulama ve doğrulama, tamamlama belgesi sorgulama ve doğrulama işlemleri bulunmaktadır.

Açık Öğretim Ortaokulu Öğrenci Durum Belgesi Nedir?

Açık öğretim sisteminde kaydınızı yenilemediğiniz durumlarda ya da yeni kayıt dönemlerinde öğrenci belgesi oluşturulamamaktadır. Öğrenci belgesi yerine öğrenci durum belgesi edinebilirsiniz.

Açık Öğretim Ortaokulu Öğrenci Durum Belgesi Sorgulama ve Doğrulama İşlemleri Nereden Yapılır?

Açık Öğretim Ortaokulu öğrenci durum belgesi için bulunduğunuz halk eğitim merkezlerine ya da açık öğretim irtibat bürolarına başvurabilirsiniz.

Ayrıca, Açık Öğretim Ortaokul Öğrenci durum belgesi sorgulama işlemini e-Devlet kapısı üzerinden yaparak, tarafınızdan oluşturulan belgenin barkod numarasını kullanarak resmi işlerinizde kullanabilirsiniz. Doğrulama işlemi size ait bilgilerin gerçekliğinin kanıtıdır.

Açık öğretim Ortaokul Öğrenci Durum Belgesi Doğrulama İşlemi e-Devlet Kapısı Üzerinden Nasıl Yapılır?

Açık öğretim Ortaokul öğrenci durum belgesi doğrulama işlemleri için öğrencinin T.C kimlik numarası ve barkod numarası gereklidir. Barkod numarası öğrenci durum belgesi sorgulama işlemi esnasında elde edilecektir.

  • www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapılır.
  • Arama butonuna ”açık öğretim ortaokul öğrenci durum belgesi doğrulama” yazılır.
  • Açılan sayfadaki öğrencinin kimlik numarası ve barkod numarası kısmını doldurarak işleminizi başlatabilirsiniz.
  • Devam et butonuna basılarak ekrana gelen hizmet şartları sözleşmesi onaylandığı takdirde öğrenci durum belgesi bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 28 Nisan 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın