Açık Öğretim Liseleri Öğrenci Durum Belgesi Doğrulama - E-Devlet Türkiye

Açık Öğretim Liseleri Öğrenci Durum Belgesi DoğrulamaAçık öğretim liseleri eğitimi yarıda kalmış ya da bir takım engeller yüzünden liseye gidemeyen kişiler için bir fırsattır. Pek çok kişi bu haktan yararlanarak öğrenimine devam etmekte ve tamamlayabilmektedir.

e- Devlet kapısı, pek çok devlet kurumuyla ilgili işlemlerinizi online yapabileceğiniz ve takip edebileceğiniz bir sistemdir. Öğrencilerin de rahatlıkla kullandığı bu site, birçok kurumu tek çatı altında toplama başarısını elde etmiştir.

Açık Öğretim Liseleri Öğrencileri e-Devlet Kapısı Üzerinden Hangi Hizmetleri Alabilirler?

E- Devlet kapısı, Açık Öğretim Lisesi öğrencileri için birçok hizmet sunmaktadır. Açık öğretim Liseleri öğrenci belgesi sorgulama ve doğrulama, mezuniyet belgesi sorgulama ve doğrulama işlemlerinizi bu sistem üzerinden yapabilirsiniz.

Ayrıca öğrenciler, eğitimleri sırasında askerlik sürecine girmeleri halinde tecil işlemleri için, açık öğretim liseleri hizmete özel öğrenci durum belgesi (ek-C2) sorgulama ve doğrulama işlemlerini de e-Devlet kapısından yapabilirler.

Açık Öğretim Liseleri Öğrenci Durum Belgesi Nedir?

Açık öğretim liselerine kaydını yeni yaptıran ve bu nedenle henüz öğrenci belgesi edinemeyecek durumda olan kimseler için düzenlenen bir belgedir. Öğrenciler, bu belgeyi öğrenci belgesi gerektiren her durumda kullanabilirler.

Açık Öğretim Liseleri Öğrenci Durum Belgesi sorgulama ve doğrulama işlemleri nereden yapılır?

Açık Öğretim Liseleri öğrenci durum belgesi için bizzat giderek bulunduğunuz yerdeki açık öğretim irtibat bürolarına dilekçe ile başvurabilirsiniz.

Açık öğretim durum belgesi sorgulama işlemini e-Devlet kapısı üzerinden yapabilir ve oluşturduğunuz belgenin barkod numarasını kullanarak sizden bu belgeyi isteyen kurum ya da kişilerin doğrulama işlemi yapmasını sağlayabilirsiniz. Doğrulama işlemi sizin bilgilerinizin gerçek olup olmadığını gösterecektir.

Açık öğretim Liseleri Öğrenci Durum Belgesi Doğrulama İşlemi e-Devlet Kapısı Üzerinden Nasıl Yapılır?

Açık öğretim Lisesi öğrenci durum belgesi Doğrulama işlemleri için öğrencinin T.C kimlik numarası ve barkod numarası yeterlidir. Barkod numarası kişi tarafından öğrenci belgesi sorgulama işlemi esnasında edinilecektir.

  • www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapılır.
  • Arama butonuna ”açık öğretim liseleri öğrenci durum belgesi doğrulama” yazılır.
  • Açılan sayfadaki öğrencinin kimlik numarası ve barkod numarası kısmını doldurarak işleminizi başlatabilirsiniz.
  • Devam et butonuna basarak ekrana gelen hizmet şartları sözleşmesi onaylandığınız takdirde öğrenci durum belgesi bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 22 Nisan 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın