4C İlaç Kullanım Süresi Sorgulama Nasıl Yapılır? - E-Devlet Türkiye

4C İlaç Kullanım Süresi Sorgulama Nasıl Yapılır?E-Devlet sisteminin oluşturulmasından bu yana sağladığı büyük kolaylıklardan birisi 4C ilaç kullanım süresi sorgulama hizmeti olmuştur. Bu hizmet sayesinde Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamına giren 4A/4B/4C sınıfındaki tüm ilaçlar sorgulanabilmektedir. 4C emekli ilaç kullanım süresi sorgulama işlemini yapmak için e-Devlet sistemine giriş yapmanız ve adımları doğru takip etmeniz yeterli olacaktır.

4C İlaç Kullanım Süresi Sorgulama
4C İlaç Kullanım Süresi Sorgulama

4C İlaç Kullanım Süresi Sorgulama Nedir?

Hayatımız boyunca belirli dönemlerde ilaç kullanmak zorunda kalırız ve bu ilaçların belirlenen kullanım sürelerine dikkat etmek gerekir. Bu nedenle e-Devlet üzerinden yapabileceğiniz 4C ilaç kullanım süresi sorgulama işlemi son derece önemlidir. Şu an ve daha önce kullandığınız SGK kapsamına giren tüm ilaçların listesine ulaşmanızı sağlayan bir hizmettir.

4C İlaç Kullanım Süresi Sorgulama Nereden Yapılır?

4C emekli ilaç kullanım süresi sorgulama işlemini e-Devlet kapısı üzerinden yapabilirsiniz. T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra kısa ve hızlı adımlarla sorgulamayı tamamlayabilirsiniz. 4C ilaç kullanım süresi hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgilere bu sistem üzerinden ulaşabilirsiniz.

4C Emekli İlaç Kullanım Süresi Sorgulama
4C Emekli İlaç Kullanım Süresi Sorgulama

4C İlaç Kullanım Süresi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Neredeyse tüm e-Devlet işlemlerinde zorunlu tutulduğu gibi 4A/4B/4C ilaç kullanım süresi sorgulama hizmetini almak için de sisteme giriş yapmak gerekmektedir. Giriş için ise kimlik numarasına ve şifreye ihtiyaç vardır. Eğer henüz şifreniz bulunmuyorsa en yakın PTT şubesinden yardım alabilirsiniz. Sisteme giriş yapan vatandaşların izlemesi gereken yol şu şekilde olmalıdır:

  • E-Devlet sistemi ana sayfası üzerinde yer alan “Kurumlar” bölümünden “Sosyal Güvenlik Kurumu” seçeneğini seçin.
  • Açılan yeni sayfada kurumun sunduğu tüm hizmetleri görebileceksiniz. “4A/4B/4C İlaç Kullanım Süresi Sorgulama” hizmetine tıklayın.
  • Bu sayfada şu an kullandığınız ve daha önce kullandığınız tüm ilaçların listesine erişim sağlayabilirsiniz.
4c İlaç Kullanım Süresi Sorgulama Nedir?
4C İlaç Kullanım Süresi Sorgulama Nedir ve Nasıl Yapılır?

4C İlaç Kullanım Süresi Sorgulama Ne İşe Yarar?

4C ilaç kullanım süresi sorgulama hizmetini kullandığınız takdirde herhangi başka bir işlem yapmadan ilaç listesine ulaşabilirsiniz. Sistemde kullanım süresi dolmamış ilaçların tam listesini görüntüleyebilirsiniz. Listede yer alan reçete, ilacı veren tesis ve doktor adı, kaç adet alınması gerektiği, dozu, alınan eczane adı gibi bilgileri öğrenebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 19 Eylül 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın