4C Emekli Aylık Bilgisi Nasıl Öğrenilir?4c  emekli sandığına bağlı olan kişilerdir. 4c’den emekli olan kişiler 4c emekli aylık bilgisini ve kesinti bilgisini sorgulamak isteyeceklerdir. Genelde çok fazla arama yaparak bu sorgulamayı hep merak etmişlerdir. Bizler de bu konuda bilgileri toparladık ve sizler için çok merak edilen soruların cevabını bir araya getirdik.

4c Kimlerdir ve Kimler İçin Uygundur?

Eski adıyla emekli sandığına bağlı olan ve devlet memuru olan herkesi kapsayan bir sistemdir. Ayrıda bakanlık emri ile 1 yıldan az çalışan sözleşmeli kişilerinde bu kapsamda yararlanabiliyorlar.

Edevlet 4C emekli aylık bilgisi nasıl sorgulanır?
Edevlet 4C emekli aylık bilgisi nasıl sorgulanır?

4c Emekli Aylık Bilgisi Sorgusunu Nereden Yaparım?

4c emekli aylık bilgisi sorgulama işlemi için Google’da edevlet 4c emekli aylık bilgisi diye arama yaptığınız zaman sizleri devletin resmi sitesi olan e devlete yönlendirecektir. Sorgulama işlemini burada yapabilirsiniz.

Nedir Bu E Devlet, Nasıl Giriş Yaparım?

E devlet Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için bilgiye en hızlı, güvenilir, her an işlem yapmaya müsait olan web tabanlı bir sistemdir. Bu sistemde ister resmi kuruluşların işleri olsun isterseniz özel kuruluşların işlemleri olsun, dileğiniz zamanda giriş yaparak işlem gerçekleştirebilirsiniz.

4c emekli aylık bilgisi nasıl öğrenilir?
4c emekli aylık bilgisi nasıl öğrenilir?

E devlete giriş yapabilmeniz için ise Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız ve e devlet şifrenizin olması yeterli olacaktır. Şifrenizi temin edebilmek için ise yurt içinde Ptt şubelerine uğrayarak nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport, evlilik cüzdanınızdan birisini mutlaka yanınızda götürün.

4c Emekli Aylık Bilgisi Sorgulama İşlemi

  • İlk yapmanız gereken web tarayıcınızdan bu adrese tıklayarak giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Karşınızda 5 farklı giriş modu çıkacaktır. Bunlar: E devlet şifresi ile giriş, mobil imza İle giriş, e imza ile giriş, TC kimlik kartı ile giriş son olarak internet bankacılığı ile giriş kısmı çıkacaktır. Bunlardan herhangi birisi ile giriş yapınız.
  • Ardından arama kısmına 4c emekli aylık bilgisi sorgulama yazınız ve arama tuşuna tıklayınız.
  • Sizleri Sosyal Güvenlik Kurumuna yönlendirecektir. Karşınızda sizlere ait bilgileri göreceksiniz.
  • Bu bilgiler arasında, kimlik bilgileriniz ve size ait 4c emekli aylık bilgisi bulunacaktır.
  • Sağ üst tarafta bulunan yazdır butonuna tıkladığınız zaman elde etmiş olacaksınız.
Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 8 Ağustos 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın