4B Hizmet Bilgisi Nasıl Alınır? | E-Devlet Türkiye

4B Hizmet Bilgisi Nasıl Alınır?Bağkur hizmet dökümü nasıl alınır sorunun yanıtını veya şimdiki adı ile 4b hizmet bilgisi nasıl alınır yanıtı sizler için toparladık. Daha önce çalışmış olan kişilerin sigorta bilgilerini, çalıştığı gün sayısını, pirim gününü, yatırılan sigorta ücretlerini ve daha birçok şeyi e devlette sorgulayarak istedikleri saatte ve zamanda hızlı bir şekilde öğrenebilirler.

E devlet Ne Demek?

Türkiye vatandaşlarına, devletleri tarafından verilen hizmetlerin online ve kısa zamanda ulaştırılması için hazırlanmış bir platformdur. Bunun sayesinde vatandaşlar bilgilere ulaşmasında kaliteli, hızlı, güvenli ve her an bir tık ile ulaşabilmektedir.

E Devlete Nasıl Giriş Yapılır?

E devlet sistemine giriş yapacağınız bir web adresi bulunmaktadır. Bu web sitesine tıklayarak ulaşabilirsiniz. E devlet giriş yöntemi 3 adet olarak karşımıza çıkacaktır. Bunlar şifre, mobil imza ve e-imza şekilde oluşmaktadır.

4B hizmet bilgisi nasıl alınır?
4B hizmet bilgisi nasıl alınır?

E Devlet Şifremi Nasıl Alabilirim?

E devlet şifresini kendiniz yurt içinde Ptt şubelerine gitmeniz gerekmektedir. Mutlaka yanınızda kimlik, ehliyet, evlilik cüzdanı, pasaport, hakim ve savcı kartı veya avukatlık kimlik kartından herhangi birisinin olması zorunluluğu bulunmaktadır.

Eğer yurt dışında yaşayan vatandaş iseniz Elçilik ve Konsolosluklara giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Aynı zamanda internet bankacılığı kullanıyorsanız oraya giriş yaparak da sisteme giriş yapabilirsiniz.

4b Hizmet Dökümü Nedir?

4b hizmet dökümü nedir sorusunun cevabı, kendi adına para ve prim yatırıp bağkura bağlı olan kişilerdir.

4B barkodlu hizmet dökümü nasıl alınır?
4B barkodlu hizmet dökümü nasıl alınır?

4b Hizmet Dökümü Nasıl Alınır

Sizler için adım adım hazırlayarak 4b barkodlu hizmet dökümü nasıl alınır sorusuna cevap arayacağız.

  • Web sitesine giriş yapınız.
  • TC kimlik No bölümüne Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı yazınız. Ardından şifre bölümüne daha önce oluşturduğunuz şifreyi giriniz ve giriş tuşuna basarak bekleyiniz.
  • Karşınıza çıkan arama kısmına ‘’4b hizmet bilgisi’’ yazarak aratın.
  • Sizleri Sosyal Güvenlik Kurumunun 4b hizmet dökümü sayfasına yönlendirecektir.
  • Bu bölümde sizlere ait bilgiler ve çalıştığınız günlerin tamamı, prim sayınız, sigorta bilgileriniz karşınıza çıkacaktır.
  • Sağ üst tarafta bulunan ‘’Yazdır’’ butonuna bastığınız zaman sizlere 4b barkodlu hizmet bilgisini yazdıracaktır.
Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 8 Ağustos 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın