4A On Günden Az Süreli Ev Hizmetleri İşveren Başvuru ve Sorgulama Nasıl Yapılır?


On günden az süreli ev hizmetleri almak için başvuru ve sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar, e-devlet sistemi üzerinden talep oluşurabilir ve bilgi alabilirler. Gerekli prosedür ve belgeleri tamamlayan kişiler, başvuru için online ortamlar aracılığı ile işlem yapabilmektedirler. E-Devlet kapısının sağladığı olanaklardan biri olan on günden az süreli ev hizmetleri işveren başvuru ve sorgulama uygulaması, sisteme giriş yaptıktan sonra tamamlanabilir. Sistem girişi için ise kimlik numarası ve şifre yardımı ile kimlik doğrulaması yapılmalıdır.

4A On Günden Az Süreli Ev Hizmetleri İşveren Başvuru
4A On Günden Az Süreli Ev Hizmetleri İşveren Başvuru

Ev Hizmetleri Neleri Kapsar, Bu Hizmetlerden Kimler Yararlanabilir?

Çocuk, hasta yaşlı bakımı gibi hizmetler yanında yapılan temizlik, yemek, alışveriş gibi ev ihtiyaçlarını da içine alan hizmetler bütününe ev hizmetleri tanımı yapılır. Bu hizmetten gerçek kişiler yararlanabilir. Herhangi bir kurum ya da kuruluş ev hizmetleri başvuru talebinde bulunamaz.

4A On Günden Az Süreli Ev Hizmetleri İşveren Başvuru ve Sorgulama Nasıl Yapılır?

4A on günden az süreli ev hizmetleri işveren başvuru ve sorgulama işlemini, e-devlet kapısı üzerinden yapmayı seçen vatandaşların izlemesi gereken yol şu şekilde olmalıdır:

  • Sistem şifre ve kimlik numarası yardımı ile açılır.
  • Eğer şifreniz yoksa bu hizmetten yararlanamazsınız. Bu nedenle herhangi bir PTT şubesinde başvurup şifre almanız gerekmektedir.
  • Sistem açıldıktan sonra ana sayfa üzerinde yer alan menülerden “Kurumlar” seçilmelidir.
  • Bu başlık altında açılmış sayfalar içinden “Sosyal Güvenlik Kurumu” seçimi yapılmalıdır.
  • Kurum bünyesinde yer alan hizmetler listesinden “4A On Günden Az Süreli Ev Hizmetleri İşveren Başvuru ve Sorgulama” hizmeti bulunmalı ve seçilmelidir.
  • Yeni açılan sayfada daha önce aldığınız hizmete dair bilgilere ulaşabilirsiniz.
  • Henüz herhangi bir başvurunuz ve işleminiz bulunmuyorsa bu sayfa boş olacaktır. Yeni başvuru için sağ üst köşede yer alan “Yeni Kayıt” butonuna basmalısınız.
4A On Günden Az Süreli Ev Hizmetleri İşveren Başvuru ve Sorgulama
4A On Günden Az Süreli Ev Hizmetleri İşveren Başvuru ve Sorgulama

On Günden Az Süreli Ev Hizmetleri İşverenleri Başvurularını Her Defa Yenilemeliler mi?

On günden az süreli ev hizmetleri başvurusu yapan kişiler taleplerinin devam etmesi durumunda; kendilerinden istenen formu doldururken “çalışma devamlı mı” bölümünü işaretlemelidirler. E-Devlet üzerinden başvuru yapan vatandaşlar ise her bir çalışma günü için ayrı işlem tamamlamalıdırlar.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın