4A Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?4A hizmet dökümü sigorta bilgisini sorgulamak isteyen vatandaşların kullandığı bir hizmettir. 4A hizmet sorgulama sayesinde vatandaşlar sigortaları hakkında bilgi alabilme olanağına sahiptir. 4A hizmet dökümü TC ile e-Devlet şifresi yardımı ile alınabilir.

4A Hizmet Dökümü TC İle
4A Hizmet Dökümü TC İle Nasıl Alınır?

4A hizmet Dökümü Belgesinde Hangi Bilgiler Yer Almaktadır?

4A hizmet dökümü belgesinde sigorta başlangıç tarihi, toplam prim sayısı gibi bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgiler sayesinde vatandaşlar ne zaman emekli olabileceklerini hesaplayabilir ve yatan primleri hakkında detaylı bilgi alabilirler.

Barkodlu 4A Hizmet Dökümü Belgesi Nasıl Alınır?

4A hizmet dökümü barkodlu nasıl alınır sorusunu düşünen vatandaşlar bu belgeyi e-Devlet üzerinden alabilirler. İnternet üzerinden e-Devlet şifresi ve kimlik numarası ile alınabilen 4A hizmet dökümü belgesi bilgi amaçlı kullanılmaktadır.

4A Hizmet Dökümü Barkodlu Nasıl Alınır?
4A Hizmet Dökümü Barkodlu Nasıl Alınır?

Adım Adım 4A Hizmet Dökümü Alma Rehberi:

4A hizmet dökümünü almak için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir.

1)  e-Devlet’e giriş yapınız. e-Devlet hizmetine giriş yapabilmek için kimlik numaranızı ve e-Devlet şifrenizi kullanabilirsiniz. Eğer bir e-Devlet şifresine sahip değilseniz en yakın postaneye giderek adınıza bir e-Devlet şifresi alabilirsiniz.

2) e-Devlet platformuna giriş yaptıktan sonra açılan ekrandan “Kurumlar” yazan yere tıklamanız gerekmektedir.

3) Açılan “Kurumlar” listesinin üzerinde harflerden oluşan bir arama bölümü mevcuttur. Bu arama yerinden “S” harfine tıklayınız.

4) “S” harfine tıkladıktan sonra “S” harfi ile başlayan kurumlar ekranda listelenecektir. Bu kurumlar arasından “Sosyal Güvenlik Kurumu” kurumunu seçiniz.

5) “Sosyal Güvenlik Kurumu” seçeneğini tıkladıktan sonra bu kurumun verdiği hizmetler ekranda belirecektir. Ekranda yer alan bu hizmetler arasından “4A Hizmet Dökümü Sorgulama” hizmetine tıklamanız gerekmektedir.

6) “4A Hizmet Dökümü Sorgulama” hizmetine tıkladıktan sonra açılan ekranda biraz beklemeniz gerektiğini bildiren bir uyarı ile karşılaşacaksınız. Sistemin yoğunluğuna göre on saniye ile iki dakika arasında bir bekleme süresinin ardından “4A Hizmet Dökümü” belgeniz hazır hale gelmiş olacaktır.

7) “4A Hizmet Dökümü” belgesini ekranda inceleyebileceğiniz gibi ekranın sağ üstünde bulunan “Yazdır” seçeneği ile belgeyi yazdırma işlemini de gerçekleştirebilirsiniz.

4A Hizmet Sorgulama
4A Hizmet Sorgulama

4A Hizmet Dökümü Belgesi Kısa Yoldan Nasıl Alınır?

“4A Hizmet Dökümü” belgesini bu adımları kullanarak kolayca sorgulayabilirsiniz. Bu belge üzerinde yer alan bilgiler arasında sigorta başlangıç tarihi, prim sayısı, çalışılan yerler, çalışılan yerlerde geçen süreler gibi bilgiler bulunmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 26 Ağustos 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın