4A Hizmet Dökümü Belge Doğrulama Nasıl Yapılır 2019Milyonlarca SGK’lı 4A hizmet dökümü belge doğrulama işlemine ihtiyaç duymaktadır. Günümüzde bir çok kurum, kuruluş yapacağı işlemler için talep ettiği evraklar arasında 4A hizmet dökümü barkodlu olarak istemektedir. 4A hizmet dökümünü barkodlu olarak nasıl alabileceğimizi ve barkod doğrulama işlemlerimizi nasıl yapacağımızı inceleyelim.

4a hizmet dökümü belge doğrulama nasıl yapılır?
4a hizmet dökümü belge doğrulama nasıl yapılır?

4A Hizmet Dökümü Nasıl Barkodlu Olarak Alınır?

  1. Arama motorlarımıza 4a hizmet dökümü barkodlu  yazdığımız da karşımıza e-devlet (turkiye.gov.tr) uzantılı linkimiz çıkıyor buradan T.C kimlik numaramız ve e-devlet şifremizle giriş yapıyoruz. E-devlet şifresi olmayan vatandaşlar PTT kurumu aracılığı ile e- devlet şifresi alabilirler.
  2. Giriş yaptıktan sonra karşımıza 4A hizmet dökümü sayfası direk açılıyor. Açılan sayfada uyarı olarak şu notu göreceksiniz ‘Tüm SGK Hizmet Dökümünüzü görebilmek veya resmi işlemlerde kullanılabilen barkodlu hizmet dökümünüzü alabilmek için SGK Tescil ve Hizmet Dökümü menüsüne tıklayınız.’ tıkladıktan sonra karşımıza çıkan menüde barkodlu belge oluştur kısmını tıklayarak. 4A hizmet dökümü barkodlu olarak alabilirsiniz. Bazen link hata verebiliyor. Hata verdiğinde yeniden deneyerek belgenizi rahatlıkla alabilirisiniz.
  3. 4A hizmet dökümü belge doğrulama işlemi yapabilmeniz içinde aynı adımları tekrarlayacağız. Arama motoruna 4a hizmet dökümü barkod doğrulama veya 4a hizmet dökümü belge doğrulama yazdığınızda karşınıza çıkan e-devlet (turkiye.gov.tr) uzantılı linkimize tıklıyoruz.
  4. E-devlet (turkiye.gov.tr) sitesi içerisinde bir takım linkler sıralanıyor. SGK Tescil ve Hizmet Dökümü Belge Doğrulama, 4A Hizmet Dökümü Belge Doğrulama.. vb bu linkler içerisinde 4A Hizmet Dökümü Belge Doğrulama linkine tıklıyoruz.
  5. Açılan sayfada belge doğrulama sayfasıdır. Elinizdeki 4A hizmet dökümüne ait barkod numarasını yazıp devam et dediğinizde belge 4A hizmet dökümü belge doğrulama işlemini gerçekleştirmiş oluyorsunuz.
4a hizmet dökümü barkodlu olarak nasıl alınır?
4a hizmet dökümü barkodlu olarak nasıl alınır?

İşlem Hata Verirse Sebebi Nedir?

E-devlet üzerinden aldığımız her belgenin bir barkod numarası vardır. Gerekli doğrulamayı yukarıda anlattığımız şekilde uygulayarak yapabilirisiniz. Bu belgeler dijital belge olduğundan belge barkodunu veya kare kodunu mutlaka doğrulatmanızda fayda vardır. 4a hizmet dökümü barkod doğrulama, 4a hizmet dökümü belge doğrulama işlemlerinde bazen yoğunluk sebebiyle e-devlet (turkiye.gov.tr) linkleri yoğunluktan ve sistem sıkıntılarından dolayı hata vermektedir. İlk yaptığınız doğrulamada hata alırsanız yeniden deneyerek doğru sonuca ulaşabilirisiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 8 Ağustos 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın